Bundan tam 20 yıl önce büyük bir risk alarak adım attığım ve hayatımı pozitif anlamda değiştiren günün haklı gururunu ve onurunu yaşıyorum. Klass, 1 Nisan 2024 itibari ile tam 20 yaşına girdi. Nasıl mutluyum nasıl gururluyum bunu kelimelerle ifade etmem imkansız şu an. Klass’lı olan yıllarım hayatımın belki de en güzel yıllarıdır. Sayısız anı, sayısız güzel insan, sayısız fikir, sayısız hayal, sayısız heyecan bu 20 yılın içinde gizli. Çok şükür bugün sizlerle birlikte Klass Dergisi'nin 20. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel an, sadece bir dönüm noktası değil; aynı zamanda, büyük bir aile olan bizlerin, siz değerli okurlarımız ve fedakar ekibimizle birlikte geçirdiğimiz unutulmaz yolculuğun da bir kutlaması.
Klass'ı kurarken, Türkiye'de dergi dünyasına yeni bir soluk, farklı bir bakış açısı getirmeyi hedeflemiştim. Bu yolculukta, her biri kendi alanında uzman, tutkulu ve yaratıcı bir ekiple çalışmanın ayrıcalığını yaşadım. Biz, bir ekip olarak değil, bir aile olarak büyüdük; her zorluğu birlikte aştık, her başarıyı birlikte kutladık. Gönlümüz, niyetimiz hep bu dergiyi büyütmek içindi. Hem aramıza yeni katılan arkadaşlarımız hem de Klass ailesinin eski üyeleri ile birlikte bugün ciddi anlamda gururluyuz. Her şeyin hızlıca tüketildiği, hele ki dinamiklerin çok hızlı değiştiği medya dünyasında 20 yıldır bağımsız bir medya grubu olarak dimdik ayakta durabilmek inanın büyük bir başarıdır. Bu başarının en önemli anahtarı ise yaptığımız işe güvenip gece-gündüz özverili bir şekilde çalışmaktı.
Dediğim gibi geçen 19 yıl boyunca, Türkiye'nin gözde dergileri arasında yer almayı başardık. Bu süreçte, dergi dünyasında pek çok ilki gerçekleştirdik ve dergicilik dinamiklerine yeni değerler kattık. Nisan ayında çıkardığımız özel sayılarımızla rekorlar kırdık, okurlarımızın büyük beğenisini kazandık. Bu sayılar, Klass'ın yaratıcılığının ve yenilikçi ruhunun bir simgesi haline geldi. Benimle birlikte sırt sırta, kol kola, gönül gönüle çalışan tüm arkadaşlarıma ve aileme defalarca ve sonsuz bir şekilde teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürü ise siz değerli okurlarımıza etmek istiyorum. Sizler olmasaydınız, bizi desteklemeseydiniz biz zaten olmazdık olamazdık. Beni yakından tanıyanlar çok iyi bilir söz konusu işim olduğunda duygulanırım. Ve bugün 20. Yaşımızı yoğun duygular eşliğinde kutluyorum.
Son üç yıldır yaşadığımız bir diğer heyecan ise “Klass Ödülleri Gala Seremonisi” oldu. Kısa sürede ödül ve etkinlik dünyasında önemli bir yer edinen bu gecemiz iş, sanat, kültür ve medya dünyasını bir araya getiren, sektöre değer katan bir etkinlik olarak kendini kanıtladı. Bu yıl, üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Klass Ödülleri Gala Seremonisi ile 6 Mayıs’ı şimdiden heyecanla bekliyoruz.
Klass'ın 20. yaşını kutlarken, geride bıraktığımız yıllarda elde ettiğimiz başarıların gururunu yaşıyoruz. Ancak daha önemlisi, önümüzdeki yıllar için heyecanımız ve hedeflerimiz her zamankinden daha büyük. 2024 yılını, Klass'ın 20. yıl kutlamaları ve Klass Ödülleri Gala Seremonisi ile unutulmaz kılacağımızın sözünü veriyoruz.
Bu özel yılın her anını siz değerli okurlarımızla birlikte yaşamak, kutlamak ve daha nice yılları birlikte karşılamak için sabırsızlanıyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederim. Gelecek, hepimiz için parlak ve umut dolu olsun. Tüm cemiyet, iş, sanat, spor, magazin ve medya dünyasının her zaman “İyi ki Klass var” sözünü duymak için daha çok çalışacağımızın sözünü şimdiden vermek istiyorum…
Klass alın, Klass Okuyun, Klass Olun…
Hayat Klass ile güzel…
İyi ki Klass var…

  Diğer Tüm Yazılar