Hayat oyununun kuralları değişmiyor, her büyük zaferin arkasında yatan sırlar aslında neredeyse aynı...
Yaz dönemi benim için çok hareketli geçti, çok fazla etkinliğe davet edildim, konuk oldum. Mevsimin yarısı yollarda geçti diyebilirim. Bol bol seyahat ettim. İş dünyasında başarıya ulaşmış birçok ismin renkli davetlerine katıldım. Çok keyifli haberler, röportajlar yaptık. Büyük fedakarlık yaparak başarıya ulaşan değerli isimlerle bir arada olup yoğun çalışmanın yorgunluğunu attık. Aslına bakarsanız her birimiz kendi içinde yoğun çalışıp başarıya ulaşmanın kutlamasını yapıyorduk. Bu yaz bir araya geldiğim insanlarla ortak noktamız hedeflerimize giderken attığımız adımların aynı olmasıydı. Her birimiz farklı sektörlerde farklı işler yapıyorduk ama başta da dediğim gibi hayatta başarıya ulaşmanın kuralları değişmiyor.
Gelin, bu sürükleyici serüvene adım atalım ve başarıya giden renkli yolu birlikte gözden geçirelim.
İlk durağımız: "Risk yoksa ödül de yok." Evet, yanlış duymadınız! Hayat, cesur adımlarla dolu. Büyük düşün, büyük kazan! Cesaretinizi toplayın ve risklerle barışın. Kim bilir, belki de en büyük ödül sizi bekliyordur!
Şimdi sıradaki kurala geçiş yapalım: "Acı yoksa büyüme de yok." Kulağa pek hoş gelmeyebilir ama gerçek bu! Hayatın tüm renkleriyle tadını çıkarabilmek için zorluklarla yüzleşmek gerekiyor. Acılarınızı adeta bir büyüme serüvenine dönüştürün. İşte o zaman hayatta adım adım yükseleceksiniz!
Devam edelim: "Çalışma yoksa başarı da yok." Unutmayın, büyük hayallerin peşinde koşmak kolay değil. Çalışmadan, ter dökmeden zafere ulaşmak mümkün değil. Her başarılı insanın ardında saatlerce emek var. Şimdi harekete geçme zamanı!
Disiplinsizlikle ilgili son sözümüzü söyleyelim: "Disiplin yoksa düzen de yok." Eğer düşlerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, disiplini hayatınıza dahil etmelisiniz. Planlı bir şekilde ilerlemek, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirecek. Unutmayın, düzensizlik büyük hedefleri gölgeleyebilir. Her zaman bir not defteriniz olsun. Böylelikle zihninizi daha dingin hale getirebilir ve farklı konulara daha iyi kanalize olabilirsiniz.
Son ve yine önemli olan madde ise "Fedakarlık yoksa zafer de yok." Büyük düşünüyorsanız, bazen konfor alanınızdan çıkmanız gerekebilir. Kısa vadeli zevklerden feragat etmek, uzun vadeli zaferlerin habercisi olabilir. İşte bu yüzden, zaman zaman fedakarlık yapmaktan kaçınmayın! Bu size eziyet gibi gelmesin, başarıya giden attığınız yolda önemli bir adım gibi düşünün.
Kısacası, hayatta parlamak istiyorsanız, riskleri göze almalı, zorlukları büyüme fırsatlarına dönüştürmelisiniz. Çalışmalı, disiplinli olmalı ve bazen fedakarlık yapmalısınız. İşte o zaman, hayatın en renkli ve parlak yollarında ilerlerken adınızdan söz ettirebilirsiniz!
Başarıya gittiğiniz yolda soluk almak istediğiniz her noktada yanınızda dergimiz Klass’ın da olması dileğiyle:)


Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun...
Hayat Klass ile güzel…
  Diğer Tüm Yazılar