VİDEO HABER/Kastamonu Şapka Müzesi’nde Bulunan Tarihi Şapkalar Şık Bir Defileyle Görücüye Çıktı

VİDEO HABER/Kastamonu Şapka Müzesi’nde Bulunan Tarihi Şapkalar Şık Bir Defileyle Görücüye Çıktı VİDEO HABER/Kastamonu Şapka Müzesi’nde Bulunan Tarihi Şapkalar Şık Bir Defileyle Görücüye Çıktı

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından düzenlenen ‘Kastamonu Tanıtım Günleri’ kapsamında gerçekleşen şapka defilesi etkinliğe katılan konukları tarihi bir yolculuğa çıkardı. Türkiye’nin ilk ve tek şapka müzesi Kastamonu Şapka Müzesi’nin en nadide parçaları etkinlik kapsamında konuklarla buluşurken birbirinden ünlü modeller ve sanatçılar defilede yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilip Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından düzenlenen ‘Kastamonu Tanıtım Günleri’ birbirinden özel etkinliklere sahne olurken, düzenlenen şapka defilesi konukların büyük beğenisini kazandı. Türkiye’nin ilk ve tek şapka müzesi olma özelliğine sahip Kastamonu Şapka Müzesi’nde bulunan birbirinden özel ve tarihi şapkalar konuklardan yoğun ilgi gördü. Koreografisini Asil Çağıl’ın üstlendiği defilede Türkiye’nin en önemli sanatçıları, siyasetçileri ve ünlülerinin kullandığı şapkalar görücüye çıkarken en büyük alkışı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün taktığı şapkalar aldı. Türkiye’nin ünlü modellerinin ve sanatçılarının yer aldığı defilenin sonunda podyuma 10. Yıl Marşı eşliğinde çıkan ve Türk Bayrağı açan modelleri konuklar ayakta alkışladı. Defilenin ardından ise defileye katkıda bulunan isimlere plaket takdim edilirken konuklar KAS-DER yöneticilerine tebriklerini sundular.