VİDEO HABER/Risk Almadığınız Sürece Büyük Başarılar Elde Etme Şansınız Hiç Yoktur

VİDEO HABER/Risk Almadığınız Sürece Büyük Başarılar Elde Etme Şansınız Hiç Yoktur VİDEO HABER/Risk Almadığınız Sürece Büyük Başarılar Elde Etme Şansınız Hiç Yoktur

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, ilk kupasını Türk Telekom’un başındayken kazandı. Daha sonra Efes Pilsen ile EuroLeague üçüncülüğü kazanarak camiaya tarihinde bir ilki yaşattı.

Avrupa’ya transfer olan ilk Türk basketbol antrenörü sıfatıyla gittiği İtalya’da Siena ile Avrupa Şampiyonu olan Ergin Ataman bu başarılarıyla kariyerinde önemli bir çıkış yakaladı. İlerleyen yıllarda Beşiktaş ve Galatasaray gibi Türk sporunun önde gelen kulüpleriyle Avrupa’da ve Türkiye liginde kupalar kaldırarak adını Türk basketbol tarihine altın harflerle yazdıran Ergin Ataman, “Risk almadığınız sürece büyük başarılar elde etme şansınız hiç yoktur. O riski aldığınız zaman da başarıya öncelikle kendinizin inanması lazım.” diyor. 2019 yılında Anadolu Efes ile EuroLeague finali oynayarak kupaya bir kez daha yaklaşan Ergin Ataman parlak kariyerini kendi yazdığı kitabı “Zafere Giden Yol”da anlattı. Sıra dışı başarılarını kaleme döktüğü kitabının bütün gelirlerini Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacak olan Ünlü Basketbol Antrenörü Ergin Ataman ile yeni kitabını ve ilklerle dolu basketbol kariyerini KlassTV için konuştuk.