Benan Kurtuluş Saraç: Çok Yönlü Kişiliği Ve Global Çaptaki Girişimleriyle Sağlık Camiasının Önde Gelen İsmi Oldu

Benan Kurtuluş Saraç:  Çok Yönlü Kişiliği Ve Global Çaptaki Girişimleriyle Sağlık Camiasının Önde Gelen İsmi Oldu Benan Kurtuluş Saraç: Çok Yönlü Kişiliği Ve Global Çaptaki Girişimleriyle Sağlık Camiasının Önde Gelen İsmi Oldu

İş dünyasındaki başarılı proje ve çalışmalarıyla dikkatleri çeken ve girişimcilik ruhunu kaybetmeyerek disiplinli bir çalışma tarzı ile projelerini yürüten başarılı iş kadını Benan Kurtuluş Saraç, Voila Health Tourism’in gerçekleştirdiği muhteşem galada yer alan seçkin isimler arasındaydı. Galadaki şıklığı ile tüm dikkatleri üzerine çeken başarılı iş kadını, davete katılarak basın mensuplarına da sağlık turizmi alanına dair değerlendirmelerde bulundu.  

İş dünyasındaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren ve katıldığı davetlerdeki zarafetiyle her daim ön planda olan Hay Clinic Kurucu Ortağı Benan Kurtuluş Saraç, Voila Health Tourism’in gerçekleştirdiği muhteşem galada yer alan seçkin isimler arasındaydı. Çok yönlü kişiliği ve global çaptaki girişimleriyle örnek bir iş kadını profili çizen başarılı girişimci, Nazlı Certel ve Furkan Certel’e ev sahiplikleri için teşekkür ederek sağlık turizmi alanına dair bilgi alışverişi yaptı. Sektörlerinin iyisi olan isimler ile böylesi önemli bir organizasyonda yer almaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Saraç, girişimci ruhuyla yeni görüşmelerde gerçekleştirdi. Yakın dostlarıyla bolca sohbet eden ve galanın en dikkat çekici isimlerinden biri olan başarılı iş kadını, “Sağlık turizmi, küresel düzeyde gelişen ve ülke ekonomileri açısından stratejik bir sektör haline gelmekte olan bir alan ve bu yönüyle ekonominin itici motoru olarak kabul edilmekte. Bu alanda Türkiye’nin ülke bazında ve sağlık turizmi destinasyonu olarak tercih edilmesinde etkili olan faktörler böylesi organizasyonların önemi ile ortaya çıkıyor. Türkiye’yi sağlık turizmi amacıyla tercih eden hastaların, Türkiye’nin turizm destinasyonu olması, Türkiye’deki sağlık maliyetlerinin uygun olması ve çevresel faktörlerden etkilendikleri görülmekte. Bu bulgular ışığında öncelikle sağlık tesislerimizin ve uzman doktorlarımızın kalitesinin ön plana çıkarılması ve tanıtılması; Türkiye’nin turizm potansiyelinin sağlık turizmine imkân vereceğinin vurgulanması, daha sonra uygun fiyat ve çevresel faktörler üzerinde durulması önerilebilir. Nazlı ve Furkan Certel çiftini de bu alandaki çalışmaları sebebiyle kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

GÖZ ALICI ZARAFETİ İLE BAŞ DÖNDÜRDÜ
Her zaman cesur ve iddialı bir profile sahip olan Benan Kurtuluş Saraç, gecedeki zarafeti ile de farkını ortaya koydu. Şıklığına gösterdiği özenle de birçok kadına ilham olan ve tarzı çok beğenilen Saraç, mor renkli kıyafet tercihi ile geceye damga vurdu. Sektörüne yön verecek yatırımlar ve girişimlerle sürekli yeni atılımlara imzasını atan ve ödüllere doymayan başarılı iş kadını, kendisi ile sağlık turizmi alanında iş yapmak isteyenlerin düşüncelerini ve fikirlerini tüm zarafetiyle kabul ederek iş birliklerini ve yeni projeleri değerlendireceğini belirtti. Gala öncesinde düzenlenen kokteyl etkinliğinde şıklığı ile dikkatleri çeken Benan Kurtuluş Saraç, sosyal yaşam dünyasındaki yakın dostlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.