Benan Kurtuluş Saraç: Yurt Dışı Yatırımları İçin Yoğun Tempoyla Çalışıyor

Benan Kurtuluş Saraç: Yurt Dışı Yatırımları İçin Yoğun Tempoyla Çalışıyor Benan Kurtuluş Saraç: Yurt Dışı Yatırımları İçin Yoğun Tempoyla Çalışıyor

Hay Clinic’deki işletmeciliğini başarılı bir şekilde sürdürerek yurt dışına açılma hazırlıklarının son aşamasına gelen ünlü ve başarılı İş Kadını Benan Kurtuluş Saraç, Katar’da yapacağı yatırım için yaptığı uzun araştırma ve görüşmelerin ardından Katar’ın en büyük alışveriş merkezi Mall of Qatar’da danışanlarına kusursuz hizmet sunabileceği bir alan buldu. Mall of Qatar’ın içinde yeni şubesini açma hazırlıkları içerisinde olan Benan Kurtuluş Saraç, bu konuda görüşmelerini hızlandırırken yeni kliniği için en güncel teknolojik cihazları getirerek ve alanındaki en iyi doktorlarla görüşmeye başladı.  

Amerika’da Uluslararası İşletme bölümünü okuduktan sonra orada uluslararası ithalat ve ihracat firmasında çalışan, Türkiye’ye döndükten sonra ise aile şirketlerinde pek çok farklı departmanda görev alan Benan Kurtuluş Saraç, eşi Dr. Ender Saraç ile kurduğu Hay Clinic’de işletmeciliğini başarılı bir şekilde sürdürürken şimdi de yurt dışı yatırımları için gün sayıyor. Hay Clinic olarak tamamen kendi isimleriyle, sıfırdan işletmelerini kuran Benan Kurtuluş Saraç, yurt dışı şubelerinde denetim ve işletme sistemleri için de sağlam bir alt yapı kurmak için titizlikle çalışıyor. Katar, Mısır, Dubai gibi ülkelerden sonra Avrupa’ya da açılma planları yapan Benan Kurtuluş Saraç, gelişmek, geliştirmek ve yeniliklere cesaret etmenin güzel bir duygu olduğunu dile getirerek her zaman en iyisini yapmak için elinden geleni yapıyor. Hay Clinic’de hem batı tıbbını hem de geleneksel tıbbı harmanlayarak hizmet verdiklerini söyleyen Benan Kurtuluş Saraç, bu yönleriyle çok daha fazla kişiye hitap ettiklerini belirterek talebin oldukça fazla olduğunu da dile getiriyor. Hiçbir hastane veya klinik içine entegre olmadan kendi güvenilir sistemlerini tüm dünyaya yaymak için çalışan başarılı iş kadını, yurt dışı şubelerinde arz ve talebe göre değişik hizmetleri eklemeyi de planlıyor. Yurt dışı yatırımlarından biri olacak olan Katar için uzun bir süredir alt yapı hazırlıklarında bulunan Benan Kurtuluş Saraç, Katar’daki iş toplantılarının ardından kliniklerinin yakın bir süreçte açılacağının da müjdesini verdi.

KATAR’DA YAPACAĞI YATIRIM İÇİN YERİNİ BULDU
Gerekli hukuki düzenlemeleri yaparak Hay Clinic şubeleri için bölgelerde en uygun yer araştırmaları yapan Benan Kurtuluş Saraç, Katar’da yapacağı yatırım için görüşmeler sonucu uygun yeri belirledi. Katar’ın sıcak havasından danışanlarını korumak için daha ferah bir yer bulmaya çalışan Benan Kurtuluş Saraç, Katar’ın en büyük alışveriş merkezi olan Mall of Qatar’la iş birliğinde bulanarak kliniğini burada açma kararı aldı. Gerekli evrak prosedürlerini tamamlayıp ekibini kurmaya başlayan Benan Kurtuluş Saraç konuyla ilgili olarak, “Katar’da açacağımız şubemiz için öncelikli hedeflerimden biri de danışanlarımız ve doktorlarımız için Katar’ın kavurucu sıcaklarından etkileyemeyecekleri bir bölgede kliniğimizi açmaktı. Bunun için çok fazla yer gezerek pek çok kişiyle görüşmeler yaptım. Sonunda en ideal yerin Mall of Qatar olduğuna karar vererek iş birliğinde bulundum. Çünkü hizmet kalitemizin önemi kadar, bize gelen danışanlarımızın rahatlığı ve konforu da öncelikli” diyerek danışanlarını ön plana aldıklarını bir kez daha gözler önüne serdi.

KATAR ŞUBESİNİ SON TEKNOLOJİ CİHAZLARLA DONATIYOR
“Biraz emek ve çalışmayla farklı noktalarda da farklı kitlelere sistemimizi götürebileceğimize inanıyorum.” diyerek hayallerini gerçeğe adım adım dönüştüren Benan Kurtuluş Saraç, Katar’daki yeni şubesi için yerini belirledikten sonra şubesinin içini de tasarlamaya başladı. Yetenekli iç mimarlarla çalışarak son derece estetik bir klinikte hizmet vereceklerini belirten başarılı iş kadını, en güncel teknolojik cihazları da getirteceklerinin altını çizdi. A’dan Z’ye tüm gereken cihazların en iyisini alarak verdikleri hizmetle Katar’da fark yaratacaklarını da vurgulayan Benan Kurtuluş Saraç, tüm bu detaylarla çalışmanın kendisi için çok keyifli olduğunu ifade ederek heyecan içinde olduğunu da dile getirdi.

ALANINDAKİ EN İYİ DOKTORLARLA KADROSUNU OLUŞTURUYOR
Katar şubesi için tüm enerjisi ve motivasyonuyla çalışmalarına devam eden ünlü ve başarılı İş Kadını Benan Kurtuluş Saraç, kliniklerinde verecekleri sağlık hizmeti için sağlam bir ekip kurmaya başlayarak kolları sıvadı. Katar’dan ve Türkiye’den alanında en iyi doktorlarla görüştüklerini belirten başarılı iş kadını, “Sağlam bir sağlık ekibi kuruyoruz. Bizim için en önemlisi o. Gerekli eğitimleri hem yurt dışına giderek şubelerimizde hem de İstanbul’daki kliniğimizde kendilerine veriyor olacağız. Türkiye’den birçok önemli doktor da bu sisteme dahil olmak istiyor. Onların gösterdiği ilgi bana büyük bir gurur verdi. Bize güvendikleri için onlara çok müteşekkirim.” diyerek doktorlardan büyük ilgi gördüklerini dile getirdi. Katar’da da iyi eğitimler almış ve güvenilir doktorlarla görüşmelere başladıklarını söyleyen Benan Kurtuluş Saraç, birkaç önemli doktorla anlaşmaya vardıklarını belirterek kadroyu oluşturmaya başladıklarının da müjdesini verdi.

İnstagram:benansarac