Fastpay Wildcats, League Of Legends’da Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu Oldu

Fastpay Wildcats, League Of Legends’da Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu Oldu Fastpay Wildcats, League Of Legends’da Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi Şampiyonu Oldu

FastPay Wildcats, dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli eSpor liglerinden olan ve 9 hafta süren heyecan dolu League of Legends’ın final serisinde 1907 Fenerbahçe’yi 1-0’dan 3-1 yenerek, 2021 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. fastPay Wildcats 2021 Vodafone Freezone Şampiyonlar Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu olarak 6-23 Mayıs tarihleri arasında İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te fiziksel olarak gerçekleşecek MSI League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.    

FastPay Wildcats Espor Kulübü, Türkiye ve uluslararası turnuvalarda elde ettiği şampiyonluklarla başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye'de kurulan ilk profesyonel Espor Kulübü olan HWA Gaming'in 2018 yılında satın alınmasıyla kurulan Fastpay Wildcats Espor Kulübü bugün 486 profesyonel espor oyuncusu, 33 farklı oyunda 45 takımı, 26 kişilik teknik ekibi ve 16 kişilik destek ekibi ile dünyanın en büyük espor kulübü. fastPay Wildcats 2020 yılında 44 Şampiyonluk ve Kupa kazanırken, 2021 yılında şu ana kadar 36 Şampiyonluk ve Kupa kazanarak “Kupa Canavarı” lakabını pekiştirdi.

Kupa Canavarı fastPay Wildcats
Kupa canavarı fastPay Wildcats dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli eSpor liglerinden olan ve 9 hafta süren heyecan dolu League of Legends final serisinde 1907 Fenerbahçe’yi 1-0’dan 3-1 yenerek, 2021 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu oldu. Final serisinin en değerli oyuncusu ise (MVP) fastPay Wildcats’de “üst koridor” pozisyonunda oynayan “starscreen” Soner Kaya oldu. Ataşehir’de bulunan Riot Games eSpor Sahnesinde fiziksel (offline) olarak ve pandemi sebebi ile seyircisiz oynanan fastPay Wildcats Final Maçlarını Youtube ve Twitch’den toplam 900,000 kişi izleyerek eSpor müsabaka izlenme verileri olarak önemli bir rekora imza attı. fastPay Wildcats 2021 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde “Yılın En İyi Ödülleri”nde verilen 10 ödülden “En İyi Koç Ekibi”, “En İyi Üst Koridor”, “En İyi Ormancı”, “En İyi Destek” ve “En Çok Gelişen Oyuncu” olmak üzere toplam 5 ödül kazandı. 


fastPay Wildcats 2021 Vodafone Freezone Şampiyonlar Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu olarak 6-23 Mayıs tarihleri arasında İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te fiziksel olarak gerçekleşecek MSI League of Legends Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek. Kura çekimleri sonrasında 3 gruba ayrılan toplam 12 Şampiyon takım arasında yer alan fastPay Wildcats “B” grubunda “LEC” Avrupa Şampiyonu İspanyol “Mad Lions”, Güneydoğu Asya Şampiyonu HongKong’lu “PSG Talon” ve “CBLOL” Brezilya Şampiyonu “paiN Gaming” ile aynı grupta yer alacak. Her 3 grupta yer alan 4’er takımdan ilk 2’de yer alan takımlar son 6’ya kalacak ve son altı takım aralarında maç yaparak ilk 4’ü belirleyecek. Böylece 12 takımdan son 4’e kalan 4 takım Dünya Şampiyonluğu için yarı finallerde eşleşecek. 2021 yılına kadar henüz Türk espor kulüpleri arasında gruplarından çıkabilen olamamıştır.  fastPay Wildcats Dünya Şampiyonası’nda tekrar bir ilki gerçekleştirmeye giderken, kulüp sahibi Orlando Carlo Calumeno’nun “fastPay Wildcats olarak beş Türk genci ile League of Legends’ta Dünya Şampiyonu olabilmek” hedefi akıllara geldi.