Genç Sanatçı Adayları Kendi Hikayelerini Yazıp Çizdi…

Genç Sanatçı Adayları  Kendi Hikayelerini Yazıp Çizdi… Genç Sanatçı Adayları Kendi Hikayelerini Yazıp Çizdi…

Kültür sanat etkinliklerine verdiği destek ile dikkat çeken 'İstanbul Lale Vakfı' 6 Eylül'e kadar Gelecek Gençlerin Karma Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor.  Nurgül Şenefe'nin fikir tasarımıyla Türkiye'de tek uluslararası illüstrasyon odaklı sanat okulu ve hızlandırma programı olarak doğan 'İllustrators Platform Academy'nin (İP Academy) ilk mezunlarının eserleri sanat severlerden büyük ilgi görüyor.   

Nurgül Şenefe, 'Biz sadece bir akademiyi hayata geçirmedik.  Birbirimizden öğrenme platformu oluşturarak meslek edinimi ile ekonomiye girişi destekleyen bir sosyal girişimiz. İllüstrasyona ilgi duyan herkesi, yaratıcılığını ve çizim tekniklerini uluslararası standartlara taşımak isteyenleri, branşlaşmayı arzulayanları kucaklıyoruz. Açtığımız altı sınıfta 70 genç yeteneğe burs verildi ve dört ay boyunca toplam 237 saatlik yoğun uygulamalı eğitim aldılar. İP Academy Resimli Kitap/Çizgi Roman Yazar Çizerliği Master Programı 1'i başarı ile tamamlayan genç sanatçı adayları ilk kez kendi hikayelerini yazıp çizerek bu sergiyi oluşturdu. Sanat severleri bekliyoruz' dedi.
Lale vakfı başkanı Salih Arslan ise tüm sanatçılara kapılarının açık olduğunu, lale vakfının sanatın ve sanatçının buluşma noktası olduğunu belirtti.

 
Genç Sanatçı Adayları  Kendi Hikayelerini Yazıp Çizdi… Nurgül Şenefe
Genç Sanatçı Adayları  Kendi Hikayelerini Yazıp Çizdi… Salih Arslan Nurgül Şenefe