İyilik İçin Sanat Derneği, Ressam ve Heykeltraş Jackie Arditty’i Ziyaret Etti

İyilik İçin Sanat Derneği, Ressam ve Heykeltraş Jackie Arditty’i Ziyaret Etti İyilik İçin Sanat Derneği, Ressam ve Heykeltraş Jackie Arditty’i Ziyaret Etti

İyilik İçin Sanat Derneği üyelerinin her hafta düzenledikleri “Sanat Buluşmaları”nın 358’inci durağı, ressam ve heykeltraş Jackie Arditty oldu.  

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, dernek üyeleri ve sanatçıların katılımı ile gerçekleştirilen sanat buluşmasında, Jackie Arditty’den hikâyesi ve eserleri hakkında bilgi alındı.

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmadan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği, her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği sanat buluşmalarında 358 haftayı geride bıraktı.  

Jackie Arditty, Hikâyesi ve Eserleri Hakkında Bilgi Paylaştı
Dünyanın en ünlü sanat eleştirmenlerinden biri olan Roma Üniversitesi Profesörlerinden ve Picasso eksperi Achille Bonito Olive tarafından çağımızın en yetenekli ilk 3 ressamı arasında gösterilen Jackie Arditty, İyilik İçin Sanat Derneği üyelerine hikâyesi ve eserleri hakkında bilgi verdi.
İlk sergisini 11 yaşında Beyoğlu Sanat Galerisi’nde açan Arditty, yurt içi ve yurt dışında UNICEF gibi kurumların da bulunduğu pek çok yarışmada ödül aldı. Türkiye’de özel markaların pek çok tasarımında da imzasını taşıyan Jackie Arditty, Paris Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitim aldı.
Bugüne kadar ulusal ve uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmiş 300’ü aşkın sanatçıyı her Çarşamba gerçekleştirdiği sanat buluşmaları ile ziyaret eden İyilik için Sanat Derneği, son olarak Jackie Arditty ile bir araya geldi.

İyilik İçin Sanat Derneği’nin “Sanat Buluşmaları” ve güncel sanat haberleri derneğin www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edilebiliyor.