Liv Hospital’dan DMD Hastalığına Dikkat Çeken Etkinlik

Liv Hospital’dan DMD Hastalığına Dikkat Çeken Etkinlik Liv Hospital’dan DMD Hastalığına Dikkat Çeken Etkinlik

Düzenlediği etkinliklerle birçok hastalığa dikkat çeken ve farkındalık yaratmayı amaçlayan Liv Hospital, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Liv Hospital’in Dünya Duchenne Müsküler Distrofi (DMD) Hastalığı Farkındalık Günü’nde Kas Hastalıkları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği etkinliğe DMD hastaları ve ailelerinin yanı sıra iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından da pek çok ünlü isim katılırken davette hastalıkla ilgili bilgiler sunuldu.  

Dünyada her 3500 erkek çocuğundan birinde görülen ve ailesinde ya da yakın çevresinde hastalığa sahip olmayanlardan başka çok az kişinin bilgisi olduğu DMD hastalığına dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak için Kas Hastalıkları Derneği ve Liv Hospital iş birliğiyle Dünya Duchenne Müsküler Distrofi (DMD) Hastalığı Farkındalık Günü’nde özel bir etkinlik düzenlendi.

Yoğun ilgi gören etkinliğe DMD hastaları ve ailelerinin yanı sıra iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından da pek çok önemli isim katıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, görüntülü arama yaparak katıldığı etkinlikte DMD hastaları için her türlü maddi ve manevi desteğe hazır olduklarını söyledi. Konukların Liv Hospital doktorlarıyla sohbet ederek hastalık hakkında bilgi aldığı davette Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti de kısa bir konuşma yaparken Liv Hospital olarak DMD ile mücadelede attıkları adımları anlattı.

Manken Özge Ulusoy, Sunucu Şenol İpek, Ulusal Model Yarışması’nda dereceye giren genç mankenlerin de destek verdiği etkinliğin sonunda bütün katılımcılar hastalığın simgesi haline gelen kırmızı balon uçurdu.

 
Liv Hospital’dan DMD Hastalığına Dikkat Çeken Etkinlik Meri İstiroti
Liv Hospital’dan DMD Hastalığına Dikkat Çeken Etkinlik Özge Ulusoy