Luna Rossa Prada Pırellı Takımı America’s Cup’a Doğru Yol Almaya Başladı

Luna Rossa Prada Pırellı Takımı America’s Cup’a Doğru Yol Almaya Başladı Luna Rossa Prada Pırellı Takımı America’s Cup’a Doğru Yol Almaya Başladı

Max Sirena liderliğindeki galip İtalyan takımı PRADA Cup’ın Series 7-1 ayağında Ineos Team UK’e karşı zaferini ilan ederek 6-15 Mart tarihleri arasında PRADA sponsorluğunda Hauraki Körfezi’nde düzenlenecek 36’ncı America’s Cup’da Yeni Zelandalılarla rekabet etme hakkı kazandı.

Bu takdir edilecek hedef elbette tutkunun ve azimle çalışmanın eseri. Ama aynı zamanda kökleri tüm dünyada İtalyan kimliğinin ayrılmaz parçaları olarak görülen kreatif becerilere ve mühendislik yeteneğine uzanan güçlü teknolojik altyapının da etkisi büyük.
Resmi Zaman Tutucu görevini üstlenmek ve bir İtalyan takımına verdiği destekle yat yarışlarının kraliçesi kabul edilen yarışmada önde gelen İtalyan markası olarak bulunmak Panerai için gerçek bir onur ve ayrıcalık. Max Sirena’nın yanı sıra Luna Rossa Prada Pirelli ekibinin tamamıyla çalışmak Panerai’ye üstün niteliklerle donanmış bir dizi saat tasarlama olanağı sağlıyor. Panerai tasarımlarında sık sık America’s Cup’ta uygulanan teknolojilerden ve materyallerden ilham alıyor. Örneğin karbon fiberi temel alan ve Luna Rossa’nın AC75 tek-gövdesinin inşasında kullanılan Carbotech™ o materyallerden biri.