Mert Kılıç: "Hayalime Kavuştum"

Mert Kılıç: "Hayalime Kavuştum" Mert Kılıç: "Hayalime Kavuştum"

Ekranların sevilen ismi Aslıhan Güner ve Mert Kılıç geride bıraktığımız günlerde Watergarden İstanbul'da objektiflere yansıdı. Sabah saatlerinde geldikleri alışveriş merkezinde mağazaları dolaşıp kahvaltı yapan çift, muhabirlerin sorularını yanıtlamayı ihmal etmedi.

7 Ekim'de birlikte rol aldıkları 'Komuntan' adlı filmin heyecanını yaşayan ikiliden Mert Kılç, yaklaşık 10 yıldır kurduğu hayaline kavuştuğunu dile getirdi. Heyecanı gözlerden okunan Mert Kılıç; "Yaklaşık 10 yıldır planladığım ve tasarlığım bir projeydi. 10 yıldır deneme ve yanılmalarım oldu. Bunların hepsi bana tecrübe kazandırdı. Hem yönetmen hem yapımcı hem de oyuncu olarak bir hayalim vardı, hayalime kavuştum" dedi.

HEM SETTE HEMDE EVDE ÇOK İYİ ANLAŞIYORUZ

Gazetecilerin sorularına içtenlikte cevap veren Aslıhan Güner ise eşi Mert Kılıç ile birlikte aynı projede yer almayı anlattı. Güner; "Mert ile daha öncede aynı projede yer aldık. Gerçekten eşim değilde oyuncu olarak konuşmam gerekirse kendisi sette çok iyi bir partner. Normal hayatta olduğu gibi tecrübesi bana çok güven verdi. Hayat arkadaşı olmak böyle birşey. İşimize o kadar aşığız ki üretmeyi ve çalışmayı çok seviyoruz. Birlikte çalışmamızın hiç dezavantajı olmadı diyebilirm" ifadelerinde bulundu. 

HER SENARYOYA FARKLI BİR ASLIHAN

Rol aldığı projelerde tamamen farklı bir görünüşe sahip olan Güner, mesleğinin sırrını açıkladı. Başarılı oyuncu; "Komutan adlı filmde rol aldığım 'Züleyha' karakteri benim için tamamen farklı bir karakter oldu. Oyuncu olarak değişmeyi ve dönüşmeyi çok seviyorum. Her kadın karakterini gerçek Aslıhan'ın bedeninde yansıtmayı doğru bulmuyorum. Her rolde kendimi değiştirmeyi ve tamamen farklı ruha ve karaktere dönüşmeyi seviyorum" dedi

18 AY ASKERLİK YAPTIM

Gazetecilerin 'Dönem dönem asker filmleri yapılıyor. Bu rolde oynayan oyuncular ya kısa dönem askerlik ya da askerliğini yapmamış oluyor. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? sorusunu yanıtlayan Mert Kılıç; "Benim babam askerdi. Ben doğduğumdan beri iyi bir asker ailesinde büyüdüm. Babamla küçük yaşlarda birliğe giderdim. Askerliğe karşı inanılmaz bir bağım var. Ben şahsen 18 ay askerlik yaptım ve sonunda eve geldim. Tam tatil planları yaparken eve evrak geldi. Dediler ki dağda savaş tatbikatı olacak ve bu yüzden tekrar askere çağrıldım. Dağda tatbikatı gerçekleştirdik. O yüzden askerliğe ve 'Komutan' filmine ayrı bir bağım var." dedi.

SİNGLE TEKLİFİ ALDIM

Gazetecilerin bir single albüm düşünür müsünüz? sorusuna yanıt veren Aslıhan Güner; "Şarkı söylemeyi gerçekten çok veriyorum. Oyuncu olarak sesimle yaptığım işi birleştirmek ayrı bir mutluluk veriyor. Bir kaç single teklifi aldım. Ama her şeyi anında yapıp her yerde olma hissiyatı bana uygun değil. O yüzden ben kariyer rotamda yavaş yavaş, adım adım ilerlemeyi ve sağlam bir şekilde ayaklarım yere basarak ilerlemeyi seviyorum. Büyük konuşmam bir gün olabilir ama doğru zamanı bekliyorum" dedi.