NEJ, 22 İlkbahar/Yaz “Hafıza- Recall” Koleksiyonu ile Fashion Week Istanbul ’da

NEJ, 22 İlkbahar/Yaz “Hafıza- Recall” Koleksiyonu ile Fashion Week Istanbul ’da NEJ, 22 İlkbahar/Yaz “Hafıza- Recall” Koleksiyonu ile Fashion Week Istanbul ’da

İlkbahar/Yaz 2022 “Hafıza- Recall” koleksiyonunda Nej, yaşam kaynağı “SU”yun hafızasından ilham alıyor. Her tohum her cenin yaşamına ancak suda başlayabilir ve dünyamız tüm yaşam biçimlerinin içinde ortaya çıktığı devasa bir su hazinesi…  

“SU” ve okyanuslar sahip oldukları yaşamsal değerlerle, yerküreyi insanlar için yaşanabilir kılan küresel sistemlere hayat veriyor. İklim değişikliğini engellemek için sudaki yaşamı korumak bizim elimizde…

Nej SS/22 Hafıza-Recall koleksiyonu “SU”yun yaşam enerjisini hafızadan  renklere, kumaşlara ve formlara taşıyor kadının bütünsel güzelliği ve şıklığına bir seçim oluyor.

Nej koleksiyonları; hayat döngüsü eko sisteme ve sürdürülebilir yaşam ilkelerine saygı ile hazırlanıyor. Yaşadığımız en büyük iklim değişikliğine vurgu yapan serinin ilki Nej 2021/22 Sonbahar Kış “Circle” ile toprak ve doğanın yaşam döngüsünü desteklerken Nej SS/22 Hafıza-Recall ile Yaşam Suyu Hafızası ile iklim değişikliğine dikkat çekiyor.

İklim krizi için yaşamı savunan Nej, sürdürülebilir bir gelecek için geçmişi an’a dönüştürüyor, gelecek için yaratıyor… Tarihi, kültürel hafızayı, köklerimizden geleceğe doğa ile bütün, sürdürülebilir moda ile değeri yeniden tasarlıyor.

Yaşamın başladığı an itibaren “Varlık” hayatın merkezini oluşturdu. İnsanlığın varlık arayışı dünyamıza katkı sağlarken tahribatı da yanında getirdi. Gelecekte var olmayı sorguluyoruz.Var olmak, bulunmayı istemek, neyi bulmak istiyorsak, onun tarafından bulunmak, bütün olmak….

Türkiye’de bir ilki başlatan, organik, sürdürülebilir tasarımlarla farkındalık yaratan, sürdürülebilir modanın öncüsü Nej “biodagradeble, kapalı döngü teknolojisi ve sıfır atıkla yeni bir farkındalık ortaya koyuyor. Sürdürülebilir, koruma ve kontrol altındaki ormanlardan, sürdürülebilirlik ilke ve şartlar ile, okaliptüs ağaçlarının sıvısından elde edilen kumaşlar Nej tasarımları ile kadının bedeninde hayat buluyor, hayat veriyor. Yaşam döngüsü aşkı en yüksek tonlarda devam ediyor.

İlkbahar/Yaz 2022 Hafıza- Recall” koleksiyonunda güneşin sıcak yansımaları doğanın tonlarına yaşam suyunun derin mavileri eşlik ediyor. Sükûnet inci tonunda beklerken, ateşli kırmızlar tutku ile umudu çağırıyor ve organik, sürdürülebilir biogradable kumaşlarla Nej tasarımları kadına ulaşıyor. Hafif, yumuşak sürdürülebilir kumaşlar, sakin, dingin, eğlenceli arayışlar ve formlarla rahat bir tavır sergiliyor.

Dönüşen dönüştüren Nej tasarımları, doğal olan doğadan gelen ile geçmişten geleceğe yaşam bağı kuruyor. Dönüştürülebilir geleceğe değer katarak Nej Kadını ile döngü devam ediyor ve var olmak zamanda sonsuzluğa dönüyor…

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.