Recai Çakır: ''Zor Değil''

Recai Çakır: ''Zor Değil'' Recai Çakır: ''Zor Değil''

Zorlukları Fırsata Dönüştürmek İsteyenler İçin Bedeli Ödenmiş Deneyimler Koleksiyonu    

 
“Hikâyelerimiz nerede başlar? Doğduğumuz coğrafyada mı, gözlerimizi açtığımız o ilk evde mi? Yoksa hayatımızı değiştirmeye karar verdiğimiz o ilk adımda mı?”
 
Yaşam herkes için türlü zorluklarla baş etmesi gereken bir yolculuk. Bu zorluklar bazen çok yıkıcı süreçlerden geçmemizi gerektirebilir, sahip olduğumuzu düşündüğümüz her şey bir anda yok olabilir, kendimizi sıfırdan inşa etmek zorunda kalabiliriz. Ünlü filozof Nietzsche’nin de dediği gibi: “Her şey gider, her şey geri gelir, bitimsizce döner varlık çarkı. Her şey ölür, her şey yine çiçeklenir; bitimsizce sürer varlık yılı.” 
 
Peki, bütün bu yıkımlar ve yeniden doğumlar döngüsünde her seferinde sıfırdan başlamak zorunda olmayabilir miyiz? Yaşamın farklı alanlarındaki türlü zorlukların üstesinden gelebilmiş kişilerin sözlerinin işaret ettiği yerlere yönelerek aynı hataları yapmaktan kurtulabilir miyiz? Bazı kazanımları elde etmek için bedel ödemek yerine bu bedelleri ödemiş kişilerin yaşamından feyz alabilir miyiz?
 
İşte bu kitapta Recai Çakır tam da bunu yapıyor. Kendisini okuyan, takip eden herkes için karanlığın ortasında bir fener yakıyor ve yaptığı hataları, ödediği bedelleri açık yüreklilikle paylaşıyor. Başka kimse bu hatalar yüzünden bedel ödemesin diye…
 
Zor Değil, hayatını değiştirmek isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen, geçmişin pişmanlıkları içinde takılıp kalmış, yaşamın sonsuz ve sınırsız olasılıklarını fark edemeyecek kadar yorgun herkes için umut ışığı olmaya geliyor.
 
“Başarmak, kazanmak, mutlu olmak, umudu beslemek ve itibarlı bir duruşla yaşamak ZOR DEĞİL...”
 
Recai Çakır’ın yazdığı Zor Değil Destek Yayınları’ndan çıktı.
 
Bu kitabın telif gelirleri, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlanmıştır.