Regulus, Havacılık Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yaptı

Regulus, Havacılık Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yaptı Regulus, Havacılık Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yaptı

Kerem Tibuk tarafından kurulan ve Ceo’luğunu Duygu Tibuk’un yaptığı Regulus Havacılık A.Ş., şu ana kadar yaptıkları iş birlikleri ve yatırımlarla havacılık sektörüne güçlü bir giriş yaptı. Yolcularına uçuşun her anında kendilerini güvenli ve rahat hissedecekleri kaliteli bir ortam sunmayı amaç edinen Regulus Havacılık A.Ş., karbon ayak izini azaltmak amacıyla yatırım yapacaklarını açıklayarak da takdir kazandı.  

Regulus Havacılık A.Ş., 2022 yılının ilk çeyreğinde yurt içinde ve yurt dışında havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere tümüyle yerli sermaye ile Türkiye’de finansal şirketler alanındaki yatırımlarıyla bilinen Kerem Tibuk tarafından kurularak dikkatleri üzerinde topladı. Şirket’in kurulmasını takiben yurt dışından Türkiye’ye uzun menzilli 2009 Bombardier Global Express XRS getiren Regulus, Türkiye’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nezdinde de tescil ettirdi. Regulus CEO’su Duygu Tibuk, Türkiye’ye yatırımlarının sadece bu uçak ile sınırlı kalmayacağını, kısa ve orta vadeli planları içerisinde farklı menzil ve yolcu kapasiteli yeni uçak alımları olduğunu söyleyerek yolcu kapasitesini ve iniş-kalkış yaptığı terminal sayısını arttırmayı planladığının da müjdesini verdi. Bununla birlikte en önemsedikleri konunun seyahat eden yolcuların müşteri memnuniyeti ve güvenliği olduğunu belirterek yolcularına uçuşun her anında kendilerini güvenli ve rahat hissedecekleri kaliteli bir ortam sunmayı amaç edindiklerini de vurgulayan Duygu Tibuk, yolcularını seçkin lezzetler eşliğinde ve konforlu bir şekilde diledikleri destinasyona ulaştırmak üzere çalıştıklarını ifade etti.

KARBON AYAK İZİNİ AZALTMAK AMACIYLA YATIRIM YAPACAKLAR
Türkiye için hizmet ihracatını önemsediğini ve Regulus olarak bu doğrultuda havacılık sektöründe hizmet ihracatına ağırlık vereceklerini ifade eden Duygu Tibuk gerek kişisel gerekse de şirket olarak çevresel sürdürülebilirliği de önemsediklerini belirtti. Havacılık sektörünün faaliyetlerinin dolaylı veya dolaysız olarak çevresel etkilerinin ve karbon salınımının farkında olduklarını vurgulayan Duygu Tibuk, bu nedenle kısa ve orta vadede karbon ayak izlerini azaltmak amacıyla yatırım yapmak niyetinde olduklarını söyleyerek büyük takdir topladı. Ayrıca havacılık sektöründe 2013 yılından beri deneyimi olan ve müşterilerine ‘tailor made’ hizmet sunan BikiniJet ile iş birliği yaptıklarının haberini veren Duygu Tibuk, bu iş birliğinin sektördeki güvenilirliklerini ve tanınırlıklarını arttırması yönünden önemsediklerini ve BikiniJet ile olan iş birliklerinin önümüzdeki dönemde de artan faaliyetleri ile birlikte büyümeye devam edeceklerini dile getirdi.