Serdal Adalı Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığına 4’üncü Kez Seçildi

Serdal Adalı Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığına 4’üncü Kez Seçildi Serdal Adalı Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığına 4’üncü Kez Seçildi

25 Mart 2021 Perşembe günü Polat Renaissance Hotel Kongre Salonunda yapılan Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulunda Başkanlığa, kullanılan 108 oyun 63'ünü alan Serdal Adalı dördüncü kez seçildi. Diğer Başkan adayı Cüneyt Çalıcıoğlu 42 oy alırken, 3 oy ise geçersiz sayıldı.  

Genel Kurulda, Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; Adil Mert Kaya, Ahmet Özbelge, Tuğban İzzet Aksoy, Hakan Yücetürk, Gülnur Gülerce ve Şükrü Erdem seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Yüksel Göktürk, S. Selman Taşbek, Can N. Güven, Faruk Tınaz ve M. Kerem Alkan.

2012 - 2013, 2013 - 2015 ve 2018 - 2021 yılları arasında da Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Serdal Adalı seçim sonrası yaptığı konuşmasında; "Herkese çok teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi herkesin başkanı olmaya devam edeceğim. Bu süreçten sonra, atçılık camiamızı nasıl daha ileriye götürebileceğimize odaklanacağız. Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

Kongrenin gündem maddelerinden Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyelerinin belirlenmesine ilişkin yapılan oylama sonucunda; Denetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; Armağan Turhan, Nisso Benhason ve Ferhat Oktay seçilirken, Denetim Kurulu Yedek Üyeleri ise Onur Yetkin ve Halil Durmuş'tan oluştu.

Disiplin Kurulu Asıl Üyeleri; Murat Kadaifçioğlu, Aslan Savaşan, M. Doruk Yılmaz, Hakan Sabri Özcan ve Ateş Saltukoğlu seçilirken, Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri ise Sabahattin Uluçay, S. Bora Atakol, İrfan Suat Kutlu ve Edip Çizmeci oldu.
Asli Üyelik başvurularının oylamasında ise Dr. Mehmet Sencer Girgin 77 oy alarak Türkiye Jokey Kulübü'nün yeni Asli Üyesi oldu.