Türkiye’nin silisyum içeren ilk ve tek kolajen takviyesi Wellcare Collagen Beauty Boost tüketiciyle buluştu

Türkiye’nin silisyum içeren ilk ve tek kolajen takviyesi Wellcare Collagen Beauty Boost tüketiciyle buluştu Türkiye’nin silisyum içeren ilk ve tek kolajen takviyesi Wellcare Collagen Beauty Boost tüketiciyle buluştu

Modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak insanların yaşam kalitesini artırmayı ve hayat kurtaran yenilikçi ürünleri kullanıma sunmayı hedefleyen İLKO İlaç, inovatif ürünlere sahip tüketici sağlığı markası Wellcare ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Ünlü sunucu Oylum Talu moderatörlüğünde 5 Eylül Salı günü İLKO İlaç Konya Üretim Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Türkiye'de üretilen ve ülkemizde silisyum içeren ilk ve tek kolajen takviyesi olan Wellcare Collagen Beauty Boost “Zamana Hükmedin” sloganıyla tüketicilere sunuldu.

Tüketici sağlığı alanına yeni ve farklı ürünler sunarak çalışmalarına devam eden Wellcare; saşe, likit, toz kavanoz ve tablet olarak farklı formlara sahip, Türkiye’de ilk ve tek Silisyum içeren ‘Wellcare Collagen Beauty Boost’ serisiyle büyümeye devam ediyor.

Ünlü sunucu Oylum Talu moderatörlüğünde 5 Eylül Salı günü İLKO İlaç Konya Üretim Tesislerinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan Wellcare Collagen Beauty Boost serisi lansmanına Selçuklu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel, Diyetisyen Yeşim Temel Özcan ile Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Demirhan Dıraçoğlu katıldı.

Toplantıda kolajen ve silisyumun insan vücuduna ve ikili kombinasyonlarda sağlık üzerinde olan değerli etkileri konuşuldu.

Selçuklu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel basın toplantısında; “Sektörde 50 yılı aşkın birikim ve tecrübenin bugünkü temsilcisi olan İLKO İlaç olarak; modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak, insanların yaşam kalitesini artıran ve hayat kurtaran ‘yenilikçi’ ürünleri kullanıma sunarak, tüm üretim ve Ar-Ge yatırımlarıyla; küresel rekabette öncü bir şirket olmayı hedefliyoruz. Kardiyoloji, merkezi sinir sistemi, nadir hastalıklar ve akut ürünler başta olmak üzere bütün majör tedavi alanlarını kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Bu ürünlerimizin yanı sıra biyoteknoloji alanında yoğun çalışmalarımız bulunuyor. Biyoteknolojide Türkiye’de kendisine ait hücre hattı geliştirme platformuna sahip tek ilaç firması olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Rekombinant DNA teknolojisini araç olarak kullandığımız Ar-Ge çalışmalarımızda halen kanser ve kansere bağlı hastalıklara yönelik olarak biyoteknolojik ürünler geliştirme hedefiyle çalışıyoruz. Yine yaptığımız son yatırım ile Türkiye'de üretimi oldukça az ve geliştirilmesi zor olan High Potent ilaçların üretimine yönelik yeni bir üretim birimimizi de yakında hayata geçiriyoruz. Burada da ilk etapta ağırlıklı olarak onkoloji ve nadir hastalıklara yönelik ürünler üretilecek.

İLKO İlaç, Türkiye’nin Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 10 ilaç şirketi arasında ve bugüne kadar Ar-Ge’ye yaptığımız yatırım 52 milyon Euro’dur.

2016 yılında Wellcare markamızla tüketici sağlığı alanına giriş yaptık ve Wellcare markamız ile temel amacımız tüketicilere; ilaç hassasiyeti ve ilaç bakış açısıyla geliştirilmiş, inovatif sağlık ürünleri sunmak. Bizi ayıran özellikler, ilaçtaki kalite güvence süreçlerini Wellcare ürünlerimizde de birebir uygulamamızdır.