Volkan Konak, Söyledi Kuruçeşme Açıkhava Coştu

Volkan Konak, Söyledi Kuruçeşme Açıkhava Coştu Volkan Konak, Söyledi Kuruçeşme Açıkhava Coştu

Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi dördüncü kez Karadeniz müziğinin yaşayan efsanesi Volkan Konak'ı ağırladı.  

VOLKAN KONAK’LA KARADENİZ HAVASI KURUÇEŞME AÇIKHAVA’DA ESTİ
Her yaştan müzikseverin olduğu konser alanı, saatler öncesinde hınca hınç doldu. Sesi, tarzı ve yorumuyla Türk müziğinde ayrı bir yere sahip olan ‘Kuzey’in Oğlu’ lakaplı sanatçı Volkan Konak, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ne giriş yapar yapmaz Karadeniz müziğinin ezgileri Boğazı sardı. Hayranlarını “Bugün dost yüzlü insanlarla şarkılara eşlik edeceğiz. Konserlerim bitti. Artık tatile gideceğim. O yüzden bu akşam çok güzel geçecek.” sözleriyle daha ilk dakikalarda müzikseverleri heyecanlandırdı.

KUZEY’İN OĞLU İSTANBUL BOĞAZI’NI SALLADI
‘Dido’, ‘Aleni Aleni’, ‘Mimoza’, ‘Göklerde Kartal Gibiydim’ ve son çıkan şarkısı ‘Leyla’nın yanı sıra birçok sevilen parçasını da seslendiren ‘Kuzey’in Oğlu’, İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşattı. Efsane şarkıları bir yana okuduğu duygusal şiirleri ve anlattığı hikayeleriyle de herkesi kendine hayran bıraktı. Bitmeyen enerjisi ile hayranlarıyla sohbet etmeyi de ihmal etmeyen Konak, içten ve samimi yaklaşımı ile Paraf Kuruçeşme Açıkhava seyircilerini yaptığı esprilerle kahkahaya boğdu. Sevenleriyle ara ara dertleşen Volkan Konak, “Birçok yakınımı kaybettim. Acılarını hala yaşıyorum. Annenizi ve babanızı benim için sarılarak öpün.” sözleriyle ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısını dinleyicilerine armağan etti.
Gecede klarnetin usta isimlerinden biri olan Altan Gözetlik, ‘Zeybek’ resitalini Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları eşliğinde çalarak izleyen herkesi büyüledi. İki buçuk saat boyunca kesintisiz müzik ziyafeti sunan Konak, eğlenceyi doruklara taşıdı.

VOLKAN KONAK’LA GÖRKEMLİ KUTLAMA
Şölene dönüşen bu unutulmaz gece de ünlü sanatçı Volkan Konak, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını coşkuyla kutladı. Seslendirdiği ‘İzmir Marşı’ ile Paraf Kuruçeşme Açıkhava’da alkış tufanı koptu. Binlerce kişinin eşlik ettiği marş esnasında ekranlara yansıtılan Türk bayrağı ile Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi kırmızı beyaza büründü. Hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı, İstanbul Boğazın’da yankılandı. Geceye son verirken söylediği “Siz varsanız her şey var. Siz yoksanız hiçbir şey yok!” sloganıyla, herkese kendilerine değer vermelerini öğütledi ve müzikseverleri selamlayarak uğurladı.