“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı

“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı “#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı

Mezo Dijital Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital İletişim Uzmanı Dr. Nabat Garakhanova, pandemi nedeniyle artan dijital kullanıma ışık tutacak #dijitalekalptenbağlı marka isimli kitabının tanıtımını Feriye’de gerçekleştirdi. KTO Karatay Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan kitabın Dr. Nabat Garakhanova’nın ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım davetine, Azerbaycan İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdizade, Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Derneği Genel Koordinatörü Aygün Aliyeva ile iş, sanat, siyaset ve sosyal yaşam dünyasından tanınmış isimler katıldı.  

Pandemi dönemiyle birlikte dijitalleşmenin hızı artarken, dijitalleşmenin gerçekte ne olduğu konusu da gündeme geldi. Uzun yıllardır dijitalleşme üzerine hem akademisyen kimliği hem de iş hayatındaki çalışmalarıyla tanınan Mezo Dijital Yönetim Kurulu Başkanı ve Dijital İletişim Uzmanı Dr. Nabat Garakhanova, mesleki deneyimlerini #dijitalekalptenbağlı marka isimli kitapta anlattı.

KTO Karatay Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan ve Feriye Lokantası’nda lansmanı gerçekleşen kitabın tanıtımına Azerbaycan İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdizade, Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Derneği Genel Koordinatörü Aygün Aliyeva, Arzu Maliki, İpek Develi, Sanatçı Saide Guliyeva gibi hem Azerbaycan’dan hem de Türkiye’den tanınmış isimler katıldı. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan kitap basit anlatım diline sahip. Kitabın yazım dili oluşturulurken, dijitaldeki okuma hızına dikkat edildi. “Dijitale dair çok şey söyleniyor. Basit bir anlatımla herkesin kafasındaki sorulara cevap vermek istedim. Dijitalde bir metni okumak için maksimum 2 dakika ayırıyoruz. Kitabın sayfalarını da kurgularken bunu dikkate aldık ve kişilerin okuduklarını daha detaylı okumaları ya da kitapta anlatılan örnekleri video olarak izlemeleri için her sayfaya karekod yerleştirdik” diyen Garakhanova, kitapta sosyal medya fenomenliğinden dijital ebeveynliğe, dijital terminoloji sözlüğüne ve hatta web sitesi kurulumuna kadar tüm bilgileri aktarıyor.

 
“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı İpek Develi, Nabat Garakhanova
“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı Aygün Aliyeva, Saide Guliyeva,Yegane Guliyeva
“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı Muammer Kapucuoğlu, Nabat Garakhanova, Nevin Özcan
“#dijitalekalptenbagli Marka” Şık Bir Davetle Tanıtıldı Nabat Garakhanova, Necibe Gardashova