Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de

Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de

Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi, ünlü konuklarıyla birlikte Mardin’deydi. Mardin seyahatinde konuklar arasında bulunan Gupse Özay ve Yasemin Sakallıoğlu katılanlara kahkaha dolu anlar yaşattı.    

İç turizme olan ilgiyi arttırmak için Türkiye’nin illerini özel bir projeyle ziyaret eden Rotahane ekibi, seyahatlerine devam ediyor. Pervin Ersoy’un yürüttüğü ve Rotahane ile projenin iş ortağı Bukla Tur tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 5-7 Nisan tarihleri arasında Mardin ve Batman’a özel bir seyahat düzenlendi. Seyahatte Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’ya Gupse Özay, Yasemin Sakallıoğlu, Özgür Özgülgün gibi isimler eşlik etti.

Seyahatin İlk Durağı Kadim Şehir Mardin’di.
Binlerce yıllık hikaye ve efsanelerle dolu topraklarda gezginler, hem şehri dolaştı hem yöresel lezzetleri keşfetti hem de tarihi yapıları ziyaret etti. Ziyaret edilen yapılar arasında; Süryanilere ait bir yapı olan Deyr-ul Zafaran Manastırı, Şahdana Konağı, Şehidiye Camii, bir Artuklu eseri olan Ulu Camii, Sokulbakar Çarşısı, Eski Katolik Süryani Metropolitliği yer aldı. Şehrin tarihini keşfetmek için Sabancı Kent Tarihi Müzesi ve Mardin Müzesi gezildi.

Evlilik Cüzdanını Yanından Ayırmadı
Sokakları dolaşırken Mardin’in sosyal yaşantısı ve sahip olduğu zengin mimari geleneği biraz daha yakından tanıma fırsatı bulundu. Kısa bir süre önce evlenen Yasemin Sakallıoğlu yanında evlilik cüzdanıyla gezerken, evlilik cüzdanını fotoğraf çektirmek için bir çifte verince ortaya eğlenceli görüntüler çıktı.


Dara Harabeleri Seyahatin İlgi Çeken Yerleri Arasındaydı
Savur, Kıllıt Köyü, Midyat’ın ardından; tur katılımcıları Batman’da Hasankeyf’i gezdi. Yakın zamanda GAP kapsamında tamamlanacak olan Ilı Su Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’te eserlerin yeni taşındığı yerler ve kurtarılan eserler görüldü. Mardin’e yaklaşık yarım saat mesafede bulunan Dara Harabeleri de bu seyahatte gezginlerin ilgisini çeken yerler arasındaydı.

Yasemin Sakallıoğlu, Mardin’e ilk kez gittiğini söyleyerek, “Bugüne dek gelmediğime pişman oldum, her noktası ayrı güzel” dedi. Gupse Özay ise “Zaten çok seveceğimi biliyordum ama daha önce hiç gelmemiştim. Mekanın enerjisine çok inanıyorum ve bu topraklar çok etkileyici” dedi.

Pervin Ersoy ise “Bu ülkenin her toprağı bereketli ve etkileyici. Mardin ve Batman da onlardan biri. Rotahane’nin her seyahatinde Türkiye’nin güzellikleriyle etkileniyoruz. Gezdiğimiz şehirlerin turizmine dair güzel detayları halkımızla paylaşıyoruz. Umuyoruz ki her şehrin turizmine de bu şekilde katkımız dokunuyor” diye konuştu.

 
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Bilge Kuru, Pervin Ersoy, Esra Erdem, Sevda Türküsev
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Bilge Kuru, Pervin Ersoy
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Eray Kılıç, Gupse Özay, Bilge Kuru, Pervin Ersoy, Yasemin Sakallıoğlu, Adem Aksoy
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Gupse Özay, Pervin Ersoy
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Veysi Şahin, Ebru Şahin, Akın Demirözü, Pervin Ersoy
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Pervin Ersoy, Bilge Kuru
Rotahane Ekibi Kahkaha Dolu Bir Ekiple Mardin’de Pervin Ersoy