Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu

Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu

Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’nun yürüttüğü “Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz” projesi kısa bir aranın ardından Kastamonu-Bartın-Amasra gezisiyle devam etti. Rotahane ve projenin iş ortağı Bukla Tur tarafından gerçekleştirilen geziye ünlü isimler katılarak bölgedeki tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri keşfetti.  

Türkiye’nin dört bir yanına tarihi ve kültürel turlar düzenleyerek ülkenin güzelliklerine yeniden dikkati çekmek ve iç turizmin önemini vurgulamak amacıyla Pervin Ersoy ve Bilge Kuru tarafından düzenlenen ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi kısa bir aranın ardından devam etti. Rotahane ve projenin iş ortağı Bukla Tur tarafından gerçekleştirilen geziye sanat ve sosyal yaşam dünyasından ünlü isimler katılarak Amasra, Bartın ve Kastamonu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetti. Batı Karadeniz rotasındaki turun ilk durağı Amasra oldu. Şehrin manzarasının en güzel göründüğü Bakacak Tepesi’nde Amasra’nın nefis manzarasının keyfini çıkartan tur katılımcıları; kale içinde bulunan tarihi mekanları gezdi. İkinci gün ise Batı Karadeniz’in dillere destan doğal güzelliklerine sahip Kastamonu şehri ziyaret edildi. Gezi ekibi 12 kilometre uzunluğa sahip Valla Kanyonu’na ulaşırken burada küçük bir doğa yürüyüşü yaptı. Sarp kayalıklarla çevrelenmiş 800 metre yükseklikteki vadide manzaranın tadını çıkaran ekip aynı gün Avrupa’nın en yaşlı ağaçlarının bulunduğu Horma Kanyonu’nu da ziyaret etti. Horma Kanyonu’ndaki uzun doğa yürüyüşü; 15 metre yüksekten dökülen ve Horma Kanyonu’nu oluşturan çayın uzantısı olan Ilıca Şelalesi’nde sonlandı. Turun son ziyareti ise cam terasından efsanevi bir manzaranın seyredilebildiği dünyanın en büyük dördüncü kanyonu olan Çatak Kanyonuna yapıldı.
 
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Muammer Kapucuoğlu, Pervin Ersoy
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Murat Dalkılıç, Akasya Asıltürkmen,Pervin Ersoy, Yeliz, Orçun Dalarslan, Bilge Kuru, Sezer Çakır
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Pervin Ersoy
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Sezer Çakır, Pervin Ersoy, Akasya Asıltürkmen
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Pervin Ersoy, Bilge Kuru
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Muammer Kapucuoğlu, Pervin Ersoy, Şenol Yaşar
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Akasya Asıltürkmen
Rotahane’nin Son Rotası Kastamonu-Bartın-Amasra Oldu Bilge Kuru