8 Kadın 8 Fırça Atölyesi Eserlerini Sanat Dünyasıyla Buluşturdu

8 Kadın 8 Fırça Atölyesi Eserlerini Sanat Dünyasıyla Buluşturdu 8 Kadın 8 Fırça Atölyesi Eserlerini Sanat Dünyasıyla Buluşturdu

Sosyal yaşam dünyasında gerçekleştirdiği önemli sanatsal faaliyetleriyle tanınan 8 Kadın 8 Fırça Atölyesi sergi açılışı Kadınlar Günü’nde gerçekleştirildi. Eyüpsultan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Göktürk’te gerçekleşen etkinlikte 8 kadının hazırladığı 70 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  

Sanat dünyasında 10 yıl gibi uzun bir süre faaliyet gösteren, Fisun Kapucuoğlu, Selma Selçukcan, Jale Yıldırım, Nurdan Kalaman, Belma Saltan, Şengül Gezer, Nesrin Dura, Harika Angın gibi sanata gönül vermiş kadınları bir araya getiren 8 Kadın 8 Fırça Atölyesi, Kadınlar Günü vesilesiyle bir sergi açılışı gerçekleştirdi. Eyüpsultan Belediyesi’nin ev sahipliğinde Göktürk’te gerçekleşen etkinlikte 8 kadının hazırladığı birbirinden değerli tablolar sergilendi. Açılışa sanatseverlerin yanı sıra iş ve sosyal yaşam dünyasının da önemli isimleri katılım göstererek eserleri büyük bir beğeniyle inceledi. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in açılışını yaptığı sergide keyifli bir gün geçiren konuklar sanatçılarla tanışıp eserler hakkında sohbet etme fırsatı buldu. Sergi alanını gezerek sanatçılarla birebir olarak ilgilenen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken başta Fisun Kapucuoğlu olmak üzere tüm kadın ressamları tebrik ederek özel hediyelerini takdim etti. Bu tür sanatsal faaliyetlere destek vermekten mutluluk duyduğunu belirten Deniz Köken, Eyüpsultan Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Etkinlik sonunda Belediye Başkanıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyen eser sahipleri Deniz Köken’e verdiği destekler için de teşekkür etti.