Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi Görkemli Bir Davetle Açıldı

Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi Görkemli Bir Davetle Açıldı Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi Görkemli Bir Davetle Açıldı

Restorasyonu tamamlanan İstanbul-Beyoğlu'ndaki tarihi Atlas Sineması ve beraberinde hayata geçirilen İstanbul Sinema Müzesi, kapılarını özel bir törenle açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen tarihi Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi'nin açılış programına Antalya'da çekimleri devam eden "Five Eyes" filminin dünyaca ünlü başrol oyuncusu Jason Statham ve filmin senaristi ile yönetmeni Guy Ritchie de katıldı. Açılışta ayrıca Türk Sineması’nın unutulmaz oyuncularıyla yeni nesil oyuncular da yer aldı.  

İstanbul Beyoğlu’nun en meşhur tarihi sinemalarından biri olan İstiklal Caddesi’ndeki Atlas Pasajı’nda yer alan Atlas Sineması yenilenerek Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi olarak özel bir törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen açılış törenine Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, dünyaca ünlü aktör Jason Statham, dünyaca ünlü İngiliz senarist ve yönetmen Guy Ritchie ve oyuncu eşi Jacqui Ainsley ile Miramax'ın CEO'su olan Amerikalı film yapımcısı William Hunt Block da katıldı. Aynı zamanda Türk Sineması’nın unutulmaz aktörlerinden Ediz Hun, Serdar Gökhan ve Bülent İnal, Engin Altan Düzyatan, Burak Özçivit gibi yeni nesil oyuncular da katıldığı etkinlik oldukça özel anlara sahne oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un restorasyonunun her aşamasını büyük bir titizlikle takip ettiği tarihi sinema ile birlikte İstanbul Sinema Müzesi de hayata geçti. Yaklaşık iki yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını açan Türkiye'nin ilk sinema müzesi, geçmişten bugüne Türk sinema tarihine ışık tutacak. Özel koleksiyonlara da yer verilen müzede, dünya sinemasına ilişkin bilgi ve belgelerin yanı sıra Türk Sinemasından baş yapıtlar da sinemaseverler için sergileniyor. Açılışta Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçılar Ediz Hun ve Serdar Gökhan ile de sohbet etti. Tarihi Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi'nin açılış programının gerçekleştirildiği özel davette Antalya'da çekimleri devam eden "Five Eyes" filminin dünyaca ünlü başrol oyuncusu Jason Statham, filmin senaristi ve yönetmeni dünyaca ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie ve oyuncu eşi Jacqui Ainsley ile Miramax'ın CEO'su Amerikalı film yapımcısı William Hunt Block, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’la bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.