“Karyalılar” Sergisi Art Galerim Karaköy’de Sanatseverlerle Buluştu

“Karyalılar” Sergisi Art Galerim Karaköy’de Sanatseverlerle Buluştu “Karyalılar” Sergisi Art Galerim Karaköy’de Sanatseverlerle Buluştu

Art Galerim Karaköy, sanatçı Özkan Elagöz’ün “Karyalılar” isimli sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Eserlerini, dokusal çatlak adını verdiği ve kendi tarafından geliştirilen bir teknik ile yapan Özkan Elagöz’ün Özlem Alıcı küratörlüğünde gerçekleşen sergisinin açılış davetine iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından tanınmış isimler katıldı.  

Sanatçı Özkan Elagöz’ün “Karyalılar” isimli sergisi Art Galerim Karaköy’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Küratörlüğünü Özlem Alıcı’nın üstlendiği sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Özkan Elagöz, eserlerini dokusal çatlak adını verdiği ve kendi tarafından geliştirilen bir teknik ile yapıyor. Sanatçı M.Ö. 2000’lerde Muğla- Milas- Bodrum Yarım Adasının bilinen en eski sakinlerinden olan Karyalıların en önemli özeliklerinden biri olan bitkilerle tedavi diye adlandırılan Fitoterapiden esinleniyor. Özkan Elagöz çalışmalarını ve duygularını “Fitoterapide kullanılan reçeteleri sanat eserlerimle anlatmak oldukça keyifli ve bir o kadar da mutluluk verici. Bitkiler ile doğal tedaviye dönüşün her geçen gün arttığı dünyamızda Koca Karya İlaçlarına olan ilgi ve alakanın daha da artmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren sanatçı, bu yüzden ürettiğim bu eserlerimi Karyalılara ithaf ediyorum” diyerek anlatırken, konuklarıyla da yakından ilgilenerek eserleri hakkında bilgiler verdi.