Galeri İdil, Emekçi Kadınları “Tüm Kadınlar Çiçektir” Sergisiyle Andı

Galeri İdil, Emekçi Kadınları “Tüm Kadınlar Çiçektir” Sergisiyle Andı Galeri İdil, Emekçi Kadınları “Tüm Kadınlar Çiçektir” Sergisiyle Andı

Sunduğu sergilerle sanatseverleri birbirinden özel sanatçılarla buluşturan Galeri İdil, Kadınlar Günü’ne anlamını veren kadın emekçileri anmak için “Tüm Kadınlar Çiçektir” isimli bir sergi düzenledi. Dünyaca ünlü sanatçılar Hikmet Çetinkaya ve Abdurrahim Güney’in 30’u aşkın natürmort ve portre eseri etkinlikte sosyal yaşam dünyasının sanatsever isimleriyle buluştu.  

Galeri İdil, kadın emekçilerin daha iyi şartlara sahip olmak amacıyla çıktıkları grevde hayatlarını kaybetmesini anmak adına bir sergi düzenledi. Dünyaca ünlü sanatçılar Hikmet Çetinkaya ve Abdurrahim Güney’in 30’u aşkın natürmort ve portre eserinin yer aldığı sergiye “Tüm Kadınlar Çiçektir” adı verildi. Sergiyi sosyal yaşam dünyasının sanatsever isimleri gezerek Kadınlar Günü’nün anlam ve önemini birbirinden değerli eserler aracılığı ile bir kez daha idrak etti. Dişil enerjinin yapıcı ve onarıcı yönünün yanı sıra güzelliğini, narinliğini ve inceliğini vurgulayan sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Sergiyi gezen konuklar Galeri İdil’in Kurucusu İdil Yılmaz ve sanatçılar ile sohbet etme ve eserler hakkında bilgi edinme fırsatı da buldu. Serginin sanatçıları Abdurrahim Güney ve Hikmet Çetinkaya gördükleri ilgiden dolayı oldukça memnun olduklarını ve Kadınlar Günü’nün anlam ve önemini sanat severlere eserleriyle aktarmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirttiler.