AĞUSTOS BENİM İÇİN HER ZAMAN ÖZEL BİR AY

AĞUSTOS BENİM İÇİN HER ZAMAN ÖZEL BİR AY AĞUSTOS BENİM İÇİN HER ZAMAN ÖZEL BİR AY

Ağustos yine özel yine güzel bir ay. Anne ve babamın, eşimle benim evlilik yıldönümlerimizi barındırıyor. Annemler 50 seneyi devirdikten sonra artık yılları saymıyorlar bizim ise 13. yılımız olacak...

Kızımız Ayris ile taçlandırdığımız harika yıllar. Bir yaz insanı olarak bu ayı Covid-19’a karşı her türlü önlemi alarak çok iyi değerlendirmeniz gerektiğini özellikle hatırlatmak isterim. Ayrıca geçmiş Kurban Bayramınızı kutlarım büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim. Tatili bu aya kalanlar size de huzurlu nefis bir tatil dilerim. İşte sizin için seçtiklerim, önerilerim.

ADCOLONY’DEN DİJİTAL BİLANçOMUZ

Adcolony’den yine ilginç bir araştırma geldi. Evde vakit geçirdikçe öğünlerimizi ve yediklerimizi kontrol etmemiz de iyice zorlaştı. Yılın en başında kullanıcıların yalnızca %50’si spor ve fitness için mobil cihazlarını kullandığını söylerken, pandemi ile birlikte bu oran %75’e çıkmış. Katılımcıların %38’i pandeminin başlamasıyla spor ve beslenme uygulamalarını daha sık kullandığını söylerken, %22’si mobil cihazlarına yeni sağlık uygulamaları indirdiğini belirtiyor. Katılımcıların %28’i ise mobil cihazlarından egzersiz videoları izleyerek evlerinde spor yapmışlar. %70 evde egzersiz yaparken müzik dinlemeyi tercih ederken, %21 mobil cihazlarından oyun oynamış.

 

BAYRAMDA NG AFYON’DA ŞİFA BULUN, ARININ

NG Afyon, pandemi nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine yeniden başlamış. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve WHO Dünya Sağlık örgütü kılavuzluğunda tüm hazırlıklarını tamamlayan Türkiye’nin en lüks termal oteli; şifa bulmak ve arınmak isteyenleri, gezginleri, gurmeleri ve lezzet düşkünlerini ağırlamaya hazırmış. Bayram için illa deniz tatili gerekmiyor burası da bir seçenek.

 

ELEMENTIS OYUNUNU DENEMELİSİNİZ

Elementis oyunu mobilde yerini aldı. Yüklediğimden beri elimden bırakamadığım oyun taktik ve zeka gerektiriyor. Sürükleyici ve öğretici hikayesi ile Elementis, Maya Works’den çıkan ilk oyun. Hatta konusunun kitabı, filmi bile yapılabilir. Bir yükleyip deneyin derim.

 

YARDIMLARINIZDA AKLINIZDA BU DERNEK DE OLSUN

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği TüSAD bu yıl 50. yılını kutluyor. Covid-19 salgını döneminde değeri iyice öne çıkan dernek 1978 yılından bu yana "tükenmeyen nefesle" gerçekleştirdiği Solunum Kongresi ise bu yıl katılımcılarına bir ilki yaşatacak. Kongre göğüs hastalıkları alanında ilk dijital kongre olacak. Solunum 2020, özel oturumlar, canlı sunumlar ve dijital stantlar gibi zengin içeriği ile katılımcılarını müthiş bir deneyime ortak etmeye hazırlanıyor. Yardımlarınızda aklınızda bu dernek de olsun.

 

YAZIN ENERJİSİNİ BU PROGRAMLARLA ŞEHİRDE DE HİSSEDEBİLİRSİNİZ

Four Seasons Hotel Bosphorus ve Four Seasons Hotel Sultanahmet Istanbul da sevdiğim otellerden. Haftanın her gününe yayılan ve yazın enerjisini yansıtan renkli programlarıyla şehirde, canlı, dinamik ve müzikle iç içe harika bir program hazırlamışlar. Göz atmanızda fayda var. Ben evlilik yıldönümümüz için tercih edebilirim.