BAŞARININ BEDELİNİ ÇOK ÇALIŞARAK ÖDÜYORUZ

BAŞARININ BEDELİNİ  ÇOK ÇALIŞARAK ÖDÜYORUZ BAŞARININ BEDELİNİ ÇOK ÇALIŞARAK ÖDÜYORUZ

“Başarının bir dönem için bedelini ödemeyenler, başaramamanın bedelini bir ömür boyu ödemeye devam ederler.” Bu söz beni en çok etkileyenlerden oldu. Çünkü mücadele etmekten bir an olsun yılmayan bir insan olarak hem başarmak için hem de başardıklarımız için hayatımızdan büyük özveriler vererek belli bedeller ödüyoruz...

İçinde bulunduğumuz dönemi bırakın insanlık tarihi boyunca neslimiz zaten hep sınandı. Sürekli birtakım gelgitler üzerinden sınanıyoruz. Bu sınanmalar belki de bizim elde ettiğimiz başarıların bedeli oluyor. Bu sayede hayatımızda belli standartlar yaratıyor ve çevremize bu sayede faydamız dokunabiliyor. Sadece tek bir dönem değil, sürekli ödediğimiz bu bedeller aslında şu anki yaşamımızın mimarı oluyorlar. Ama bu bedelleri öderken biliyoruz ki biz başarmışızdır. Bu bedelde boynumuzun borcudur. Peki ya, ya başaramasaydık? Ya başaramadığımız anda yılsaydık. İşte o yılgınlık bir ömür boyu yakamıza yapışır bize zorunlu bedelleri umutsuzluk içinde ödetir dururdu.
 

Peki başarı nedir? Başarı; hedeflediğin her ne ise ona ulaşmaktır. Seni mutlu eden hedefe yönelik attığın adımdır. O adımı atmaya seni inandıran en önemli motivasyondur. Başarmak güzeldir, keyiflidir ve asla zor değildir. Bedeli keyifle ödenir. Bedeli; çalışarak, sabrederek, tekamül ederek ödenir. Benim başarı anlayışımda başarıyı alıp çok yükseklere koymak yoktur. çünkü çalıştığın, yılmadığın ve sabrettiğin sürece ektiklerini biçeceksin. “İste ve olsun” diye bir şey yoktur. Elbette iste, hatta çok iste ama ardından çalış, mücadele et, tırnaklarınla kazı ve o zaman istediğim olsun. Oradaki çalışmak işte senin o isteğin karşısında ödediğin bedeldir. Ve bedellerin en huzur vereni, en güzel olanıdır.
 

Her ay dergimize başarıya ulaşmak için bedel ödeyen, yani çok çalışan insanları konuk ediyoruz. Ama bu ay çok güzel bir insanın hayat yolculuğundaki gurur tablosuna konuk olduk. Türk moda dünyasının duayen ismi Yıldırım Mayruk’un dünyasına. Yıldırım Mayruk, 2020 yılının Eylül ayında muhteşem bir defile ile büyülü kariyerinin finalini yaptı. O’nun kendi yaşamının yanı sıra başkalarının yaşamına neler kattığını çok yakından gözlemleyen birisiyim. çok ünlü isimlerinde aralarında yer aldığı sayısız modacı ve tasarımcıya ilham oldu, örnek oldu ve yol gösterdi. Sanat dünyasından birçok ismin sahnedeki ışığı oldu. Dünya moda arenasındaki yüz akımız oldu. Cemiyet dünyasının ünlü hanımefendilerinin en özel günlerde Yıldırım Mayruk elbiseleri ile salınmalarına çokça şahit olduk. Onun moda hikayelerini izlemek bizler için büyük bir keyif ve deneyimdi ama geçtiğimiz ay bu hikayelerin sonuncusunu izledik. Bir duayenin veda edişine yakından tanık olmak inanılmaz bir histi. Ve bu veda öyle güzel oldu ki… Türkiye’nin en iyi modelleri podyuma çıktı. Finali ise Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray yaptı. Ve müthişti. Uzun yıllar başarısından ödün vermeyerek var olan ama bununda bedelini yılmadan çok çalışarak ödeyen bir duayenin vedasına konuk olmak gerçekten bizler için büyük şanstı.
 

Gelelim bu ay neler yaptıklarımıza… çok başarılı iş insanları, konusunda uzman isimler yine dergimize hem başarılı hikayeleriyle hem de ufkumuzu açacak bilgileri ve deneyimleri ile konuk oldular. Neyi, nasıl yaptıkları ve başarı hikayeleri gerçekten çok güzel. Her birinin bize ayrı ayrı katkısı oldu, inanıyorum sizlere de olacaktır. Davetler ise tabi ki eskisi kadar hareketli değil ama yine de bugünlerimize şükür diyoruz ve gerçekleşen güzel anları size Klass farkıyla yansıtmaya çalışıyoruz.
 

Sözleri noktalamadan önce siz değerli okuyucularımıza bir teşekkür olacak. Biliyorsunuz Klass’ın Youtube platformunda çok yeni bir oluşumu var; Klass TV. Ben buradan sizlere çok teşekkür etmek istiyorum. çünkü Klass’a gösterdiğiniz ilgiyi Klass TV’den sakınmadınız ve bir ay gibi kısa sürede bizleri motive edici sözlerinizle çok mutlu ettiniz. çok yakında Klass TV’de Klass ruhunu daha derinden hissedeceğiniz çok güzel çalışmalara tanık olacaksınız. Şimdilik bizi okumaya, izlemeye ve takipte kalmaya devam edin. Keyifli anlarınızı daha da renklendirmek için biz burada çalışarak başarımızın bedelini ödüyor olacağız.:)
 

Hayat Klass ile güzel….