BU YIL KENDİMCE ÇOK DERSLER ALDIM

BU YIL KENDİMCE ÇOK DERSLER ALDIM BU YIL KENDİMCE ÇOK DERSLER ALDIM

Ha gayret bu sevimsiz yılın bitmesine iki ay kaldı. Covid-19 belası umarım yeni senede peşimizi bırakır. En kısa zamanda çaresini bulurlar. Arkadaşlarıma dostlarıma sarılmayı özledim. Anne ve babamı rahatça görmeyi öpmeyi özledim. Çok dersler aldım kendimce ama en önemlisi bir kez daha sağlığın her şeyden önemli olduğunu anlamak oldu.

Bu hayattaki en değer verdiklerimden canım ağabeyimin doğum günü bu ay. Kutlamak için doya doya sarılıp öpemeyeceğimi bilmek çok rahatsız edici. Onu bari buradan kutlayıp, nice sağlıklı yaşlar dileyip çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Ve 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha özlem ve minnet ile anacağımız o gün… Dualarım o ve silah arkadaşları ile nur içinde yatsınlar.

 

ADCOLONY’DEN YENİ YOUTUBE KANALI; DIGITAL BOX

Dijital pazarlama alanında Türkçe video içerik bulmak zor. AdColony ekibi, sektörel bilgisini hem reklam verenler ve medya çalışanları hem de üniversite öğrencileri için yeni Youtube kanalları Digital Box da bir araya getirmiş. Pandemi dönemi reklam verenleri nasıl etkiledi? Spotify’da Türkiye’nin en çok dinlediği müzik türleri neler? LinkedIn’de markanızın profilini nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz? İş için seyahat etmek hala mümkün mü? Programatik satın alma nedir? Tüm bunlar özellikle pazarlama sektöründe olup dijitalleşme sürecini yakından takip edenlerin sık sık duyduğu ve merak ettiği sorular. Cevabını bu kanalda bulabilirsiniz aklınızda olsun.

 

YENİ NESİL DENİZ MAHSULLERİ RESTORANI

Yeni nesil deniz mahsulleri restoranı Azur Yeniköy’e uzun zaman sonra gitme fırsatım oldu. Menüsü, deniz mahsulleri konusunda deneyimli ve genç bir kadroya emanet. Ayrıcalıklı dokunuşları ve sıra dışı sunumlarıyla, deniz mahsulü birçok lezzete kendine özgü yorumlarını katan Azur Yeniköy, zengin şarap kavı ve menüsündeki özel kokteylleriyle de öne çıkıyor. Ben denediğim her şeye bayıldım. Denizci Kalamarı, Toro, Kerevit muhteşemdi. Açık hava deniz kenarı ve hijyene çok dikkat ettikleri için bu dönemde de güvenerek gidebilirsiniz.

 

GENç DöNüŞüM PROJESİ 2. FAZ EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

İlk fazında yüzde 80’i kadın olmak üzere 150 gencimize hem bilişim teknolojileri alanında eğitim sağlayan, hem de liderlik gibi vasıflar kazandıran Genç Dönüşüm Projesi 2. Faz eğitimlerine başlıyor. Kamu ve özel sektöre teknolojide uzman genç iş gücü kazandırmak için Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu (TİSK) ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ile hayata geçirilen ‘Genç Dönüşüm Eğitim Programı’nın 2. Fazı kasımda başlıyor. Sizin de etrafınızda gençler varsa bence başvurup hem meslek sahibi olsunlar hem de iş garantili bu fırsattan yararlansınlar derim.

 

DüNYANIN LİDER FUAR ORGANİZATöRü MESSE FRANKFURT 780. YAŞINI KUTLUYOR

Dünya çapında 2,642 çalışanı ve yıllık 733 milyon Euro’luk cirosu olan dünyanın lider fuar organizatörü Messe Frankfurt 780. yaşını kutluyor. Hayran olunacak bir istikrar ve başarı. İstanbul ofisi ise bu yıl 20. yaşını kutluyor. 2000 yılından beri ülkemizin dışa açılmasında kilit rol oynayan ihracat payımızı artırmak için destek çalışmalarını sürdüren firma, tüm dünyada; otomotiv, tekstil, dekorasyon, aydınlatma, ses ve ışık teknolojileri, müzik, endüstri teknolojileri, ofis ve kırtasiye gibi birçok farklı sektörde dünyanın önde gelen fuarlarını organize ediyor. Buradan yeni yaşlarını kutluyorum, ülkemiz içinde Automechanika ve Motobike Fuarları gibi birçok güzel iş yaptıkları için tebrik ediyorum.

 

“DIADERMİNE VARKEN O PAHALI KREMLERE Hİç GEREK YOK”

Doğal güzelliğiyle Arzum Onan’a bayılırım. Henkel’in cilt bakım markası Diadermine’in marka yüzü olmuş. Markanın yeni LIFT+ Kırışıklık Karşıtı ürünlerini tanıtıyor. Bence harika bir seçim olmuş bu isim. Diadermine LIFT+ Kırışıklık Karşıtı ürünleri, pro-kolajen ve hyaluron içeren formülüyle 30, 40 ve 50 yaş üzeri ciltlere özel en uygun bakımı sağlıyormuş. Annem çok kullanır bu markayı bende denedim iyi geldi cildime. O pahalı kremlere de hiç gerek yok bence.