DOSTLARINIZ İTİBARINIZDIR

DOSTLARINIZ İTİBARINIZDIR DOSTLARINIZ İTİBARINIZDIR

Hepimizin bu yıldan ortak bir beklentisi var, bir an önce geçip gitmesi.:) İşin şakası bir yana 2020 bize çok şey yaşattı, çok şey öğretti. Ve daha bitmedi. Daha da öğretecekleri ve bize vereceği dersleri illa ki vardır.

Ama ilk altı aylık yaşadığımız süreç sonrasında yeni normalimizi yeşertmeyi başardık. 8 ay önceki hayatımıza minik minik dokunuşlar da yapmaya başladık. Beni en çok mutlu eden şey, motivasyonumuzu kaybetmeden hızlı bir şekilde eskisi gibi hızlı yaşamımıza geçebilme başarımız oldu. Açıkçası normalde öngörüleri tutan ben bile bu kadar hızlı bir şekilde yeni normalimize alışacağımızı ve eski normalimizdeki yoğun tempomuza geri dönebileceğimizi düşünmüyordum.

 

Bilirsiniz biz uzun yıllardır Türkiye’nin en kalın dergisi olma unvanını elimizde tutuyoruz. Bu unvanı ne mutlu bize pandemi döneminde de, yeni normalimizde de elimizde tutmaya devam ettik. çünkü eski normalimizde öyle güzellikler ekmişiz ki yeni normalimize geçiş sürecinde o güzelliklerin renkli çiçeklerini topladık. İş dolayısıyla başlayan tanışıklıklarımızın harika dostluklara ve yol arkadaşlıklarına dönüştüklerini biliyorduk ama bu dönemde derinden hissettik. Dergimize konuk olan hemen hemen herkesle harika gönül bağı kurmuşuz. Karşılıklı desteklerle, her birimiz taşın altına elimizi koyarak gücümüze güç kattık. İnanın bunu pozitif olma güdüsüyle değil gerçekten birebir yaşadığım için sizlerle paylaşıyorum. Ben bu dönemde gerçekten başarılı olduğumu hissettim. çünkü benim sıfırdan yola çıkarken önüme koyduğum hedef buydu. Büyüklerimizin hep söylediği bir söz vardı ve beni küçük yaşlardan beri çok etkilerdi. “Para her zaman kazanılır, yeri gelir kaybedilir. Ama kazandığın itibar senin şerefindir ve evlatlarına bırakacağın en büyük mirastır.” Küçük yaşlardan bile dostluklara çok güvendim. Elde ettiğim güzel dostluklarla iyi bir itibar oluşturdum. Bu güzel dostluklar benim evlatlarıma bırakacağım en güzel mirastır. Sahip olduğum dostluklar ise benim itibarımdır. Kısacası atlattığımıza inandığım zor günlerin üstesinden dostumuz olarak gördüğümüz iş ortaklarımız, çalışma arkadaşlarımız, hizmet aldığımız firmaların temsilcileri ile birlikte geldik. Birimizin başarısı diğerimizin başarısı ve gururu oldu. Karşılıklı desteklerimiz ile birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu gördük.

 

Temmuz ayı ciddi anlamda yoğun geçen bir aydı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak sosyalleşebileceğimizi, davetler verilebileceğini de görmüş olduk. Birebir yaşadık ve çok keyif aldık. çünkü hayat devam ediyor. Sosyallik yaşamımızın bir parçası. Bir şekilde kendimizi koruyarak, çevremizi koruyarak hareket etmeyi öğrendik. Temmuz ayında yaşanan güzellikler Ağustos sayımıza tüm renkliliği ile yansıdı. Bizler de şu an bu durumun keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz. çünkü eskisi gibi renkli ve eğlenceli yaz sayılarımızı sizlerle buluşturabildik. Dergimizde bu ay yine ilham veren başarı röportajları var. üreten, zor dönemde bile yatırım yapmaktan kaçınmayan, kendinden önce ülkesini düşünerek hareket eden çok değerli isimlerle söyleşiler gerçekleştirdik. Eminim içlerinden en az bir tanesi size ilham verecek ya da yeni bir şey öğrenmenizi sağlayacaktır. Ben hep derim “Klass benim için bir okul” diye. çünkü onun sayesinde yeni insanlar, yeni başarı hikayeleri ve yeni olan birçok şeyi öğreniyorum. Her ay öğrendiklerime yenisini ekliyorum. Başarmak için daha da çok motive oluyorum.

 

Kısacası Ağustos sayımız geçtiğimiz yılki Ağustos sayılarımızın renkliliğini aratmayacak şekilde oldu. İstanbul’da ve Türkiye’nin gözde tatil beldeleri Bodrum ve çeşme’de gerçekleşen davetlerden en özel kareleri sizlerle paylaştık. İş ve sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinin keyifli tatil görüntüleri yazın en sıcak ayında sayfalarımıza konuk oldu. Yine bizlerin keyifle hazırladığı, sizlerin de keyifli okuyacağı bir dergi oldu. Keyifle okumanız dileklerimle… Her zaman dediğim gibi “Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun!”

 

Hayat Klass ile güzel….