HARİKA VE VİRÜSSÜZ BİR SONBAHAR DİLİYORUM

HARİKA VE VİRÜSSÜZ BİR SONBAHAR DİLİYORUM HARİKA VE VİRÜSSÜZ BİR SONBAHAR DİLİYORUM

Yaz hiç bitmesin istiyorum. Eve dönmek pandemi dönemini de düşündükçe gözümde büyüyor ama eylül geldi çattı. Okullar açılsa da çocuklar evdeler, uzaktan eğitim hepimizi yoracak. O yüzden Korona virüs ile ilgili önlemlerimizi lütfen daha titizlikle uygulayalım. Sizlerden ricam siz de çevrenizdeki herkesi uyarın. El birliği ile bu belayı defedelim. Herkese harika, sağlıklı virüssüz bir sonbahar diliyorum.

Bu yazımda size önerilerim ve güzel haberlerim de var:

FORMULA 1 İSTANBUL’A DöNüYOR

Harika bir haber aldım. Yarışçı bir aileden gelen ve motor sporlarını seven birisi olarak mutlulukla yazıyorum. Formula 1, 9 yıl aradan sonra tekrar İstanbul da olacak! Türkiye’nin 2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığı, dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1, 2020 yılı takvimi kapsamında 15 Kasım’da gerçekleştirilecek yarışla birlikte Intercity İstanbul Park’ta yapılacak. Sezonun on dördüncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak 13-14-15 Kasım tarihlerinde İstanbul’da olacak. Ben de bu tarihleri iple çekeceğim. Umarım gitme imkânım olur.

BERLİN MODA HAFTASI FRANKFURT’A TAŞINDI

Bir güzel haber de Berlin Moda Haftasının Frankfurt’a taşınıyor olması. Başta Heimtextil Frankfurt olmak üzere Avrupa’da ve tüm dünyada 50’den fazla tekstil fuarı organize eden Messe Frankfurt bu önemli organizasyonu Frankfurt’a taşıdı.  Moda Haftasına en fazla katılım Türkiye’den olacak. Türkiye’nin lokomotif sektörü tekstil ve otomotiv. Türkiye, dünya tekstil ve hazır giyim pazarında yedinci büyük hazır giyim ihracatçısı ve aynı zamanda dünyanın 7. büyük pamuk üreticisi. Türk ihracatçısı, Frankfurt Moda Haftası’nın sinerjisi ve Messe Frankfurt fuarlarına katılım ile artan bir pazar payı yakalayacak. Böylece markalarımızın dünya pazarında yer alması kolaylaşacak. Frankfurt Moda Haftası ilk kez 2021 yaz sezonunda başlayacak.

TEKNOLOJİDE KADIN DERNEĞİ MüTHİŞ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

Bir harika haberim de gençlere. Teknolojide Kadın Derneği müthiş bir iş birliğine imza attı. Türkiye’nin iş gücü piyasasında bilişim mesleklerinde olan boşluğu doldurmayı hedefleyen ve çevrimiçi sınıflarda gerçekleşecek olan bir eğitim programı olan Genç Dönüşüm projesi hayata geçti. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ayrıca Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) teknik desteği ile gençler bilişim teknolojileri işlerine hazırlanmaya başladı. ücretsiz olarak gerçekleşen ‘Genç Dönüşüm Eğitim Programı’ bilişim alanında tecrübe edinmek isteyen gençlere gerekli alt yapı ve donanımı kazandırıyor. Başarıyla mezun olan öğrenciler Wtech himayesinde mentorluk programına alınacak, ek olarak global sertifikasyon ve iş bulma konusunda da desteklenecek.

BURBERRY’DEN öRNEK HAREKET

Burberry, misafirlerin yalnızca defileyi izlemek için Londra’ya gelmesinden dolayı oluşacak ve defilenin yapım ve prodüksiyon aşamasında meydana gelecek karbon salınımı gibi etkileri VSC sertifikalı REDD + projeleri ile değiştirerek, Brezilya Amazon ve tropikal yağmur ormanlarının korunmasına destek vermiş. Korona işe yarıyor mu neJ Koleksiyonda yer alan iki model güneş gözlüğü ise kısmen yenilenebilir kaynaklardan elde edilen pamuk elyafından ekolojik olarak üretilmiş.

HUAWEİ’DEN OKULA DöNüŞ KAMPANYASI

Huawei, Okula Dönüş Kampanyası’na imza atmış. MateBook 13, MatePad Pro, FreeBuds 3 serisinde ve akıllı bilekliklerinde indirim fırsatları sunuyor. Huawei Online Mağazası'nda geçerli olan kampanya bana mantıklı geldi.