HAYAT KLASS İLE GÜZEL

HAYAT KLASS İLE GÜZEL HAYAT KLASS İLE GÜZEL

Öyle ya da böyle koskoca bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 bizleri tahmin edemeyeceğimiz olaylarla yüzleştirdi. Çok canlar yandı, çok acılarla karşılaştık. Tüm toplumlar için endişenin başrolde olduğu zor bir yıldı. Yapmış olduğumuz birçok planı hayata geçiremediğimiz bir dönem yaşadık. Ve koskoca 2020’nin sonuna geldik...

Ve gördük ki normal yaşantılarımız artık eski yaşantımız olarak mazide kaldı. Artık bizler hızlıca yeni normalimize adapte olmaya çalışıyoruz. Gülüyoruz, ağlıyoruz, konuşuyoruz, tartışıyoruz… Yaradılışımızdan mıdır, yoksa bitmek bilmez umudumuzdan mıdır bilmiyorum ama yeni normalimizi hızla inşa ediyoruz.

 

Ben bu sözleri toplumumuzun çoğunluğu adına söylüyorum. Yoksa beni bilirsiniz. Ben zaten yeni normalime daha 12 Mart’ta anında adapte oldum.:) Hızlıca B, C, D planları oluşturdum ve yeni normalin beni sürüklediği gerçekliğe doğru yol aldım. Yeni normal ne gerektiriyorsa “tamam” dedim. Ama benim vazgeçilmezlerim ne ise onları da yeni normale kabul ettirdim. Mesela, çalışma azmimi elimden alacak olan her türlü normale karşıyım. Evimdeyken çalıştım, ofisime geldim yine çalıştım. İletişimde olduğum herkese bugünlerin geçeceğini anlatıp durdum. Bu günler geçip gittiğinde ellerinde koca bir boşluk kalmaması için çalışmaları gerektiğini defalarca söyledim. Evde kalmak veya işlerin azalıyor olması, bizi hayatımızın akışından veya geleceğimiz adına adım atmaktan kesinlikle alıkoymamalıydı. Yaşananların karşısında hayıflanıp durarak isyan edemeyiz. Kendimizi bir yana koyalım sorumlu olduğumuz insanlar adına böyle bir lüksümüz yok. O yüzden üreteceğiz, çalışacağız. Olmadı mı baştan yapacağız. Olmadı mı baştan yaratacağız. Olmadı mı tekrar başa dönüp yeniden yeniden yeniden başlayacağız. Ön yargılarımızı bir yana koyacağız.

 

Hayat bir deneme yanılmadır. Denedikçe, yanıldıkça, hatalarından ders aldıkça başarıya ulaşırsın. O yüzden ön yargını kenara bırakacaksın. İnsanların seni dibe çekecek yorumlarını ise duymayacaksın. Çok mu umursuyorsun o yorumları, o zaman dön ve o kişilerin yaşantısına bak. Neyi ne kadar başarmış ve kaç kere yanılmış. İşte yeni normal bazılarımız için yeni baştan başlamanın fırsatını sunuyor. Bazılarımız içinde hayatımıza dışarıdan bir göz olarak bakmamızı sağlıyor. Ne mutlu böyle bir dönemi fırsata çevirerek değerlendiren kişilere. Çünkü krizler zordur, yaralayıcıdır ama aynı zamanda da fırsattır. Hayıflanmadan iyi değerlendirmek lazım.

 

Biz pandemiyle meşhur Nisan sayımızın hazırlıklarına başlamışken karşılaştık. Sizlere her Nisan ayında olduğu gibi yine gösterişli bir dergi hazırlayacaktık ki bir anda eve kapandık. O ilk anlık paniğimizi siz düşünün. Çünkü Nisan sayıları bizim için olmazsa olmazdır. Ama 1 Nisan olduğunda sizlere bir şekilde yıldönümü sayımızı ulaştırdık. Ardından diğer sayılarımızda zamanında sizlerle oldu. Bu evrede kendimize dışarıdan şöyle bir baktık. Dijitalleşen dünyaya biz de hızlıca adapte olmalıyız dedik. Youtube’ta Klass TV’yi kurduk. Klass TV şu an çok genç, kat edeceği daha çok yol var. Ama başarıya ulaşacak. Çünkü ben ve ekibim bunun için çok çalışıyoruz. Nasıl ki dergimizi bugün Türkiye’nin en iyi dergisi haline getirdik ve sayısız ödülle taçlandırdık. Youtube kanlımızda kendi alanında güzel bir yere gelecek.

 

Gelelim 2020’yi nasıl bir sayıyla uğurladığımıza… Covid-19 nedeniyle biliyorsunuz davetler çok az. Var olan ve sıkı önlemlerle gerçekleşen davetleri her zamanki gibi sizlere bu sayımızda ulaştırdık. Ama bu sayımız bol bol ilham veren ve başarıya ulaşmış, 2020 yılında yaptıklarıyla adından söz ettiren kişilerin röportajlarına yuva oldu. Hazırladığımız dosya konusunda farklı sektörlerden 2020’nin başarılı isimlerini dergimizde ağırladık. Ve çok keyifli bir yeni yıl özel çekiminin altına imza attık. Dünyanın sayılı modellerinden Alexandra Ceylan ile sevgili dostum ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı’nın koleksiyonları eşliğinde muhteşem bir çekim gerçekleştirdik. Cengiz Dikbaş’ın fotoğraflarıyla can verdiği çekimi Sait Halim Paşa Yalısı’nın muhteşem ortamında yaptık. Yılbaşı özel sayımızı taçlandıran muhteşem bir çekim ve röportaj oldu. Ayrıca henüz 15 Yaşında Best Model of Turkey’de Best Model ünvanını kazanan Melisa İmrak ile çok samimi ve içten bir röportaj yaptık. Kendi adıma 2020 yılına böyle güzel bir sayıyla nokta koymanın keyfini yaşıyorum. Ve 2021 yılına hem dergimizle hem de imza attığımız çalışmalarla renk katacağımızı düşünüyorum.

2020’ye güle güle derken 2021’in tüm sorunlardan kurtulduğumuz bir yıl olarak gelmesini diliyorum. Dilerim ki artık canlar yanmasın ve her şey güzel olsun.

2021 yılında da Klass almaya, Klass okumaya ve Klass olmaya devam edin.  

 

Hayat Klass ile güzel…