UMUT VARSA ÇARE DE VAR

UMUT VARSA ÇARE DE VAR UMUT VARSA ÇARE DE VAR

Yaz tınılarıyla yaşamaya devam etsek de kabul edelim artık Sonbahar geliyor. Değişimden geçtiğimiz bu dönemde bir şekilde düzenli yaşantımızı kurmaya çalışıyoruz. İşte sonbahar eski normalde düzenli yaşantımıza geçmemiz için bize çok güzel olanaklar sağlardı. Okullar normal bir şekilde açılır, herkes tatil kafasından çıkar ve herkes kendi rutinini oluştururdu. Ve inanın ben o rutini hiç bu kadar özleyeceğimi düşünmemiştim.:)

Yeni düzenimizi öngöremediğimiz şu günlerde zihnimizi Mart’tan bu yana sorduğumuz “ne?, nasıl olacak?” gibi sorularla meşgul ediyoruz. Uzmanlar, yöneticiler kimse ne yapacağını aslında bilmiyor. Bir adım sonrasını garantileyerek ilerleyen yeryüzü insanları olarak bir sonraki adımımızın ne olduğunu bilemeyeceğimiz dönemden geçiyoruz. Ama çok şükür umudumuz var. Kaygılarımız hiç bitmiyorken bir yandan da çalışıyor ve geleceğimizin iyi olması için bir şekilde o adımlarımızı atıyoruz. Ama farklı daldan uzmanların da dediği gibi; dünya kabuk değiştiriyor. Yeniden bir doğum söz konusu. Ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki doğumlar sancısız olmaz. Ama sonrası güzellikler getirir. İşte bu sorular, kaygılar illa ki güzelliklere açılacaktır. Yeter ki elimizden gelen çabayı, her şeye rağmen üretmeyi, çalışmayı, yardımlaşmayı bırakmayalım. Unutmayalım, pes etmeyenler kazanırlar.

Bu ay yine sizlerle; pes etmeden üreten, bizleri yeniliklerle buluşturan ve dikkatimi çeken güzelliklerden bahsetmek istedim. Keyiflice okumanız dileğimle:)

 

  1. SAYFA

 

KARACA VE TEV İLE “SOFRAMIZDA UMUT VAR”

Karaca tarafından Türk Eğitim Vakfı (TEV)’nı desteklemek üzere hayata geçirilen “Soframızda Umut Var” sosyal sorumluluk projesi kapsamında tasarlanan sofra ürünleri Karaca mağazalarındaki yerini aldı. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelir sayesinde üniversite öğrencilerine fon sağlanacak. Proje kapsamında tasarlanan koleksiyon çok şık. Kullanışlı parçalardan oluşan koleksiyonu ister tek tek isterseniz takım halinde alabiliyorsunuz. Hem sofralarınıza şıklık hem de en önemlisi bir sosyal sorumluluk projesine destek vermiş oluyorsunuz. İşte artık alışverişler böyle olmalı. Tüketim esnasında satın aldığımız bir ürün ile sadece kendimize ve markaya değil de üçüncü, dördüncü şahıslara da yarar sağlayabilmeliyiz. Karaca gerçekten bu konuda önemli adımlar atan bir marka. Darısı diğer hiç adım atmayan markaların da başına.

 

MBFWI İLE DİJİTAL MODA HAFTASI

Pandemi dönemiyle birlikte dijitalleşme süreci hız aldı. Uzaktan eğitim, uzaktan çalışma falan derken uzaktan lansmanlar, uzaktan davetlerle birlikte dijital ortamlarda hayatımızı geçirir olduk. Hani tat veriyor mu kesinlikle hayır. Ama belli bir dönem idare edeceğiz. Dijital dünyadaki hayatımıza adapte olmaya çalışırken gün geçmiyor ki yeni bir uzaktan etkinlik maili düşmesin posta kutularımıza. Mart ayında pandemi nedeniyle iptal edilmek zorunda kalan Mercedes Benz Fashion Istanbul’un 15. sezonu yeni normal ile birlikte Ekim ayında uluslararası dijital platformlarda gerçekleşecek. Etkinlik 12-16 Ekim tarihleri arasında, Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile düzenleniyor. Tasarımcı markaları ve tasarımcılar www.mbfwistanbul.com adresinde konumlandırılacak olan sanal etkinlik alanında koleksiyonlarını dijital formatta sunma fırsatı bulacaklar. Ayrıca sanal showroom'lar, paneller, Podcast'ler ve farklı disiplinleri bir araya getiren işbirlikleri etkinlik takviminde yer alacak. Moda dünyasını ve biz moda severleri enteresan bir deneyim daha bekliyor. Şahsen ben keyifle takip edeceğim. Size de tavsiye ederim.

 

  1. SAYFA
     

çocukların Gizli Bahçesi; Cigit Concept

Cigit Concept, benim geçtiğimiz yaz tanıştığımız ve oğlum için çok tarz kıyafetler aldığım bir markaydı. Sadece stilinden ötürü değil, kalitesi, yüzde yüz pamuklu kumaş olmasından ötürü de gönlümü kazanmış bir marka. Tüm bunlara rağmen fiyatları da oldukça uygun. Bu marka ile bu yaz yine yollarımız kesişti ve koleksiyonun yine çok tatlı olduğunu gördüm. Sonra markayı inceleyince gördüm ki yaş skalası çok geniş ve ev tekstilinde de çok başarılı ürünler sunuyorlar. Açıkçası ülkemizden böyle bir markanın çıkmasıyla gurur duydum. Size Cigit Concept hakkında daha detaylı bilgi vermem gerekirse öncelikle doğa dostu bir marka olduğunu söyleyebilirim. Yüksek ürün kalitesini uygun fiyatlı bir şekilde kullanıcısıyla buluşturan markanın tasarımları gerçekten çok hoş. Doğanın bir parçasıymışçasına renk seçimlerini yapıyorlar. Kısacası Cigit Concept, rahat ama bir o kadar da şık ürünleri ile hem çocuklarınızın stili hem de yaşam alanları için çok keyifli alternatifler sunan bir marka.
 

Daima Genç Kalmanın 5 Yolu

Beden yaşlanıyor da ruh hep genç kalıyor. Yeryüzünde bedenen yaşlı ama kendini ruhen genç hisseden sayısız insan var. İşte kozmetik ve estetik dünya bedenen genç kalmaya çözümler araya dursun. Aslında kurallar çok basit. Holistik Sağlıklı Yaşam Danışmanı, Hukukçu, Hümanist ve aynı zamanda Yazar olan Clara Seren Amram ruhsal ve fiziksel olarak daima genç kalmanın 5 yolu olduğunu ifade ediyor. Bu konuda elbette doktorunuza illaki başvurmanız gerektiğinin altını çizen Amram; ruhsal ve fiziksel olarak daima genç kalmanın yollarından birinin “Gökkuşağından Lezzetlerle Beslenmek” olduğunu söylüyor. Ve bu konuda “Doğanın cömertçe bize sunduğu şifa kaynakları olan rengarenk sebze ve meyvelerden faydalanalım. Seçimlerimizi doğadan yana yapalım, doğal beslenerek, vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminlerle sağlığımızın kalitesini yükseltelim.” açıklamasını yapıyor. Amram’ın ikinci önemsediği yol ise “Bol su içmek”. özellikle yaş aldıkça vücut susuzluğunu hissetmediğinden başta böbrek fonksiyonları olmak üzere pek çok organın bozulabildiğini dile getiriyor. üçüncü önemli kural “Sigara içmeyelim ve içilen ortamlarda bulunmayalım”. Bu kuralı önemsiyor ve altını kalın çizgi ile çiziyorum. Dördüncü önemli kural ise “Aktif bir hayatı benimseyelim”. Yürüyüş, yüzmek, dans etmek, yoga, fitness v.b. gibi fiziksel aktiviteleri hayatımızın ritüeli haline getirmek çok ama çok önemli. Sevgili Clara Amram son olarak ise “Bedenimizi sevelim ve onurlandıralım” diyor. Bedenimizi sevip onurlandırdığımızda çevremize de iyilik ve sağlık verebileceğimizi söylüyor. önlemenin tedavi etmekten çok daha kolay ve yapıcı bir süreç olduğunun altını çizen Amram aslında bu beş yolla kendimize iyi geleceğimizi söylüyor. E doğru söze ne hacet…