“1 Bardak Yeter” Demeye Davet

“1 Bardak Yeter” Demeye Davet “1 Bardak Yeter” Demeye Davet

Sensodyne, “Konu Gelecekse Hassasiyetimiz Var” diyerek başlattığı farkındalık projesi için Beyza Şekerci ve Engin Hepileri ile bir araya geldi. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma misyonuyla, diş fırçalarken su tüketim alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik başlatılan projenin lansman toplantısı özel bir davetle gerçekleştirildi.  

Proje kapsamında çekilen videoların da gösterildiği etkinlikte birçok ünlü isim bir araya gelerek dişlerimizi fırçalarken harcanan suya karşın farkındalık yaratmak üzere “1 Bardak Yeter” dedi. Bergüzar Korel, Demet Sabancı, Esra Ruşan, Nasuh Mahruki ve Onur Büyüktopçu gibi ünlü isimlerin katıldığı davette, daha sürdürülebilir bir dünya için bilinçli tüketim mesajı verildi.

“Konu gelecekse hassasiyetimiz var!”
Haleon Pazarlama Direktörü Gülden Duykan Kankotan davette projeyi anlattı: “Daha yaşanılabilir bir dünya ve yarınlarımız için üzerimize düşen vazifenin farkındayız. Tüketicilerimizde de bu farkındalığı yaratıp, su tüketim alışkanlığını değiştireceğimiz ve sizlerle etkisinin daha da büyüyeceğine inandığımız projemizi konuşacağız. Sensodyne olarak, yıllardır hassasiyete karşı dişleri koruyarak, soğuğa, sıcağa, ekşiye tatlıya karşı hassasiyetimiz yok dedik. Şimdi ise “konu gelecekse hassasiyetimiz var!” diyoruz. Dişlerimizi fırçalarken musluğu açık bıraktığımızda 20L su harcandığını fark ettik. Sensodyne ile bu israfın önlemesi için bir hareket başlattık ve dişlerimizi fırçalarken sadece ‘1 Bardak Yeter’ dedik. Ayrıca, ambalajlarımızı; karton, tüp ve kapak olmak üzere 100% geri dönüştürülebilir şekilde üretmeye başladık.”

“Sizleri de bir bardak yeter demeye davet ediyoruz!”
Sürdürülebilirlik elçileri Beyza Şekerci ve Engin Hepileri şu sözleri sarf etti:
“Gelecek nesillere çok daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin misyonu olmalı.
Özellikle bu noktada bizlere düşen sorumluluğun çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Sadece kendi hayatlarımızda bilinçli uygulamalarla sınırlı kalmayıp, farkındalığın daha büyük kitlelere yayılmasını sağlamalıyız.
 Sensodyne gibi lider ve öncü bir markanın sürdürülebilirlik konusunda elini taşın altına koyması çok güzel.. Sadece dişlerimizi fırçalarken musluğu kapatarak, su kaynaklarımızın korunmasına çok büyük katkı sağlıyoruz.
Çünkü ne demiştik, konu gelecekse hassasiyetimiz var. Sizleri de bir bardak yeter demeye davet ediyoruz!”
 
“Dişlerimizi fırçalarken suyu kapatalım. Ağzımızı bir bardak suyla çalkalayalım. Çünkü gelecekte bir bardak suya muhtaç olmamak için bir bardak yeter.”
 
Sensodyne “1 Bardak Yeter” kampanyasında Beyza Şekerci ve Engin Hepileri ile birlikte çalışarak doğanın ve yarınların korunmasına katkı sağlamaya ve güzel bir gelecek için herkesi su kullanımında bilinçli davranmaya davet ediyor.
 
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Bergüzar Korel
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Beyza Şekerci-Engin Hepileri
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Demet Sabancı
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Esra Ruşan
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Gülden Duykan
“1 Bardak Yeter” Demeye Davet Onur Büyüktopçu