Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti

Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti

Fairmont Quasar Istanbul, resmi destekçileri arasında yer aldığı Contemporary Istanbul’un VIP programı kapsamında, 19 Eylül 2022 tarihinde Cubis Art İstanbul’un sanat yönetiminde oluşturulan çağdaş sanat koleksiyonu ile ilgili Sanat Yazarı ve Akademisyen Pınar Aygün’ün “akışkanlık” üzerinden karşılaştırmalı bir okuma yaptığı bir sanat etkinliği düzenledi.  

Sanat etkinliği, otelin 15. katında yer alan muhteşem Boğaz manzaralı Gold Lounge’da düzenlendi. Davete Kültürel Dönüşüm Derneği başkanı Zafer Kozanoğlu, derneğin diğer üyeleri ve sanatseverler katıldı.

Etkinlik, Cubis Art İstanbul yönetiminde hazırlanan “Akış” konseptli sanat koleksiyonunda yer alan eser ve objelerin, projenin kreatif direktörü ve sanatçılarından Cüneyt Aksoy ve direktör Zeynep Esen sunumunda, tanıtımı ile başladı. Sanat etkinliği, Pınar Aygün’ün geçmişten günümüze akan zaman içinde değişen dönüşen mekan-kent-insan ilişkisi konulu “Kent İçinde Diyaloglar” sohbetiyle devam etti.

Davette misafirlere Fairmont Quasar Istanbul’un Executive Chef’i Ercan Yamantürk ve ekibi tarafından hazırlanan lezzetler ikram edildi.

Fairmont Quasar Istanbul’un “Akış” koleksiyonu, içinde yaşanan bir müze ya da galeri gibi zamansız bir sanat deneyimi sunuyor. Eserlerin içine gizlenmiş mekan hafızasını, daimi bir serginin kavramsal çerçevesinde aktarıyor. Otelin çeşitli bölümlerine yayılan koleksiyon, ortak alanlarda tüm ziyaretçiler tarafından izlenebiliyor.

Sanatseverler ayrıca, Contemporary Istanbul’un Tersane İstanbul’da düzenlediği 17. Edisyonu’nun sponsorları yer alan Fairmont Quasar Istanbul’un standını da 22 Eylül 2022’ye kadar ziyaret edebilirler.
 
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Aylin Hoszeban Erdur
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Cuneyt Aksoy-Zeynep Esen
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Derya Ozbalci-Zeynep Esen-Pinar Aygun-Buket Oguz
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Esra Dora-Esra Tekgoz
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Serap Sari
Fairmont Quasar İstanbul’da Kent İçinden Diyaloglar Daveti Zafer Kozanoglu-Muge Sirmabiyik