İOKİ’nin Yeni Şubesi Urla’da Açıldı

İOKİ’nin Yeni Şubesi Urla’da Açıldı İOKİ’nin Yeni Şubesi Urla’da Açıldı

İstinye, Ulus ve Kandilli restoranlarının ardından Bodrum Mandarin Oriental’de Kurochan by İOKİ’yi açan İOKİ, bu kez Urla’da Uzakdoğu lezzetlerini sevenlerle, eşsiz hizmet kalitesi ve leziz yemeklerini buluşturuyor.  

Modern ve yenilikçi menüsüyle dikkat çeken ve hali hazırda dört şubesi olan İOKİ, Urla İskele’de bulunan 200 yıllık gümrük binasında kapılarını açtı. Bu özel binada geçmişin izlerini, günümüz detaycı dokunuşlarıyla yeniden biçimlendiren restoranın, mutfağı Şef German Salazar ile Şef Enrique Parades’e emanet. Yenilikçi sushileriyle dikkat çeken şefler, mutfaklarında yerel ürünleri, Uzakdoğu lezzetlerinin özel ve sağlıklı yemeklerine dönüştürmeyi tercih ettiğinden, spesiyal ürünler dışında tüm alışverişlerini de Urla’nın yerel üreticileri ve balıkçılarından yapmayı tercih ediyor.
İOKİ Urla’nın menüsü, diğer restoranlarıyla aynı. Ama ilerleyen zamanda Urla’ya özel lezzetlerin de yer alacağı, şeflerin bunun üzerinde çalıştıkları belirtiliyor. Kısaca İOKİ menüsünde lezzetine alışkın olduğunuz Tornado’yu, leziz Gyoza’yı, ve sevdiğiniz sushi çeşitlerini bulmak mümkün. 35 kişilik kapalı, 40 kişilik açık alana sahip İOKİ Urla, aynı zamanda evlere servis hizmeti de veriyor.

Hem manzara hem bina hem lezzetler eşsiz
1820’lerde inşa edilen gümrük binasına yeniden hayat veren İOKİ, konuklarını içeri girer girmez Rezzan Benardete’nin dokunuşlarının izlerini taşıyan ambiyansıyla da sarmalıyor. İlk önce taş duvarlar, vitraylar ve IOKİ’nin turuncu gri dünyası karşılıyor gelenleri. Binanın tarihsel değerlerini koruyarak tasarlanan İOKİ Urla’da, toprak tonlarının ağırlığı hissedilirken, daha sıcak bir atmosfer yaratabilmek için tavanda el işçiliği ile organik bir forma sahip, renkli iplerden oluşan yüzer tavan tasarımı, rahatlatıcı görüntüsüyle tüm lezzetlere eşlik ediyor.
Urla İOKİ konuklarını rezervasyonla kabul ediyor.