İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi

İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda, Bilgili Holding’in ev sahipliği yaptığı ve Sabiha Kurtulmuş ile birlikte düzenlediği ARTweeks@akaretler ; Alem medya sponsorluğunda, 8 -19 Eylül tarihleri arasında İstanbullulara sanat dolu on gün yaşattı. Türkiye’nin en özel 15 galerisinin birbirinden değerli sanatçıları ve eserleriyle katıldığı etkinlik; iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleriyle W Istanbul’un keyifli atmosferinde ve Alem’in ev sahipliğinde 5. edisyonunu kutladı.  

İlk edisyonunu Eylül 2019’da gerçekleştiren ARTweeks@akaretler; 8 Eylül Çarşamba günü 5.edisyonu için kapılarını açtı. Uzun bir aradan sonra sezonun ilk sanat etkinliği olarak gerçekleştirilen ARTweeks@akaretler, 19 Eylül’e kadar Akaretler Sıraevler’de sanatseverleri ağırladı. Sanat alanında yeni bir yaklaşım olarak öne çıkan etkinliğe katılan galeri kurucuları, sanatçılar ve iş insanları 5.edisyonu Alem dergisinin W Istanbul’da gerçekleştirdiği özel davette kutlamak için bir araya geldi.

Organizasyona ARTweeks@akaretler’in baş aktörü olan Bilgili Holding’ten; Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo ve eşi Mina Temo, Bilgili Holding COO’su Bora Ercantürk, Bilgili Holding Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Soner Akpınar ve ARTweeks@akaretler Organizatörü Sabiha Kurtulmuş katıldı.

İş, sanat ve cemiyet dünyasının bir araya geldiği davette; Alem Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu ve eşi Ahmet Kemal Ersu, Sanatçı Ali Elmacı, Begüm – Ömer Ballı, Burcu Acatürk Yıldız, Hasan Bülent , Yasemin Kahraman, Selçuk – Evin Tümay, Yelda – Hakan Tiftik ve Funda Filibeli katılan misafirler arasındaydı.

Geceye katılan misafirleri şık sunumları, lezzetli ikramları ve eğlenceli bir atmosfer ile W Istanbul’un Genel Müdürü Mustafa Bulmuş ve ekibi ağırladı. W Istanbul’un keyifli atmosferinde gerçekleşen gece davetlilerden tam not aldı.

İstanbul’un Kültür Sanat Merkezi Akaretler’de Sanat Geçidi Yaşandı
Bu yıl 5.sini geride bırakan keyifli sanat buluşması ARTweeks@akaretler; tarihi ve kendine has dokusuyla Akaretler Sıraevler’in ruhunu yansıtan A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 ve F2 numaralı ikonik binalarında birbirinden değerli galerilerin, sanatçıların ve koleksiyonerlerin kıymetli eserleri sanatseverlerin beğenisine sundu. ARTweeks@akaretler’e; 15 galeri, bir koleksiyoner, iki sanatçı solosu, bir bağımsız sanat alanı ve bir sanat yayını katıldı. Yıldız Holding’in koleksiyonundan bir kesit AICA Türkiye Başkanı Sinan Eren Erk küratörlüğünde yer aldı. Yine Galeri Nev İstanbul ve Zilberman da ilk defa bu edisyona katıldı. Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk ise Begüm Güney küratörlüğünde “Benim Kırmızı Çizgim” isimli sergisiyle 55 numaralı binada yer aldı. Uzun bir aranın ardından sezonun ilk etkinliği olarak başarıyla tamamlanan etkinlik kapılarını 19 Eylül’de kapadı.
 
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Yelda–Hakan Tiftik, Funda Filibeli
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Sinan Temo,Serdar Bilgili,Bora Ercantürk,Soner Akpınar
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Sabiha Kurtulmuş,Gözde Yörükoğlu Ersu
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Begüm – Ömer Ballı
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Gözde Yörükoğlu Ersu,Ahmet Kemal Ersu
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Hasan Bülent, Yasemin Kahraman
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Selçuk – Evin Tümay
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Sinan-Mina Temo
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Burcu Acatürk Yıldız
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Ali Elmacı
İş ve Sanat Dünyasi ARTweeks@akaretler İçin Bir Araya Geldi Mustafa Bulmuş