İyi Yaşamın Lezzetle Buluştuğu Adres: Corte Verde

İyi Yaşamın Lezzetle Buluştuğu Adres: Corte Verde İyi Yaşamın Lezzetle Buluştuğu Adres: Corte Verde

Geçtiğimiz aralık ayında kapılarını açan, Marriott International'ın Premium otel markası Westin Hotels & Resorts’un Türkiye’de açılan ilk oteli The Westin Istanbul Nişantaşı, bizi Akdeniz Mutfağı’ndan doğal, sağlıklı ve özgün lezzetlerin bulunduğu restoranı Corte Verde ile karşılıyor. ‘’Eat-Well’’ deneyimini zengin tatlarla buluşturan Corte Verde, doğayı tabağa taşıdığı mutfağı ile şehrin tam ortasında lezzetli ve sürdürülebilir menüsüyle ziyaretçilerine ‘’iyi yaşam’’ deneyimi sunuyor.

Well-being odaklı yaklaşımı ile bilinen Westin Hotels & Resort’un İstanbul Nişantaşı’nda açılan yeni otelinde yer alan Corte Verde, sağlıklı, sürdürülebilir ve doğal ürünlerden oluşan mutfağı ile ‘’Eat-Well’’ deneyimini en lezzetli haliyle yaşatıyor. Akdeniz Mutfağı’nın zenginlikleriyle bütünleşen özgün menüsü ile Corte Verde, açık büfe kahvaltı ile başlayan ve günün geri kalanında verdiği a la carte servisinde porsiyon seçeneklerinden çocuk menüsüne, aromatik dokunuşlardan alerjen olmayan alternatiflere kadar ince düşünülmüş mutfağı ile misafirlerini ağırlıyor. The Westin Istanbul Nişantaşı’nın lobisinde yer alan, özenle seçilmiş tasarımlardan oluşan dekorasyonu ve avluya açılan yeşil alanı ile şehrin merkezinde sade, rahat ve şık bir mekan tasarımı bulunan Corte Verde misafirlerine ‘’iyi hissetme’’ halini deneyimletmeyi vaat ediyor.

Doğayı Tabağa Taşıyan Lezzet Deneyimi
Mutfağını yerel, mevsimlik ve taze ürünlerin oluşturduğu Corte Verde, şehrin merkezinde sağlıklı beslenme için yepyeni bir alternatif sunmanın yanı sıra sürdürülebilir vizyonu ile toprağın ve denizin sunduğu güzellikleri lezzetle birleştirerek tabağa taşıyor. Mikro mevsimlilik ilkesi ile hazırlanan tabaklar, Corte Verde’nin kalitesi yüksek ürünlerden oluşan mutfağında özel pişirme teknikleri ile hazırlanıyor ve atıklar minimum düzeyde tutularak sade, özgün ve doğal sunumlarla servis ediliyor. Sağlıklı beslenme için gerekli tüm zenginlikleri barındıran Akdeniz Mutfağı’ndan oluşan menü, Türk, İtalyan, İspanyol, Mağrip ve Levant Mutfakları’ndan esintiler taşıyor.

Şef İrfan Bursalıoğlu İmzalı Lezzetler
Turizm sektöründe 30. yılına giren ve birçok farklı mutfakta uluslararası deneyime sahip Şef İrfan Bursalıoğlu, Ilık Kabak Salatası, Ballı Limon Soslu Izgara Somon Dilimleri, Osso Buco Alla Milanese, Üç Mantar Soslu Dana Bonfile Carpaccio, Karides Dolgulu Risotto Köftesi ve tatlılarda Mascarpone ile Nutella’yı bir arada bulunduran özel Calzone, Botta Di Vita gibi dünya lezzetiyle Corte Verde misafirlerine harika bir şölen yaşatıyor.

Corte Verde Çalışma Saatleri
Kahvaltı
06:30-10:30 (Hafta İçi)
06:30-11:00 (Hafta Sonu)
12:00–15:00 Öğle Yemeği - A La Carte
16:00–23:00 Akşam Yemeği - A La Carte (22:30 Son Sipariş)

Primo Café & Bar
Lobinin hemen girişinde konumlanan Primo Café & Bar gün boyu (08:00 – 01:00 saatleri arasında) nitelikli kahve çeşitleri, fırından günlük pastane ürünleri, Uzakdoğu çay felsefesindeki Saygı (Respect), Sükunet (Tranquility), Saflık (Purity) ve Uyum (Harmony) ilkeleriyle hazırlanan gurme çayları, Tex-Mex mutfağından lezzetli seçkileri, vegan seçenekleri ve sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan menüsü ile hem otel misafirlerine hem de tüm İstanbul’a keyifli saatler yaşama imkanı sunuyor.