Lokal Lotus: Nişantaşı’nın Yeni Gözdesi

Lokal Lotus: Nişantaşı’nın Yeni Gözdesi Lokal Lotus: Nişantaşı’nın Yeni Gözdesi

Sıra dışı mimarisi ve farklı dekorasyonu ile dikkatleri çeken; geniş, yenilikçi ve yaratıcı ürün yelpazesi ile zengin ve çeşitli bir menü sunan Lokal Lotus, Nişantaşı’nda muhteşem bir lezzet deneyimi sunuyor. Türkiye ve dünya mutfağının sevilen tatlarını konuklarına büyük bir özen ile sunan Lokal Lotus kurucusu Gizem Temiz, Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinden lezzet tutkunlarını ağırlamanın heyecanını yaşıyor.  Hareketlenen yeme-içme sektörüne yeni bir soluk getiren Lokal Lotus, canlı müzik ve kişiye özel düzenlenen etkinliklerle de yenilikçi bir konsept trendi yakalıyor.  

Yaratıcı Menüsüyle Fark Yaratıyor
İstanbul’un en önemli semtlerinden olan ve lüksün tarihle buluştuğu Nişantaşı’nda konumlanan Lokal Lotus, Gizem Temiz önderliğinde profesyonel bir ekiple hizmet veriyor. Yerel malzeme ve mutfağın global gastronomi teknikleri ve trendleri ile harmanlanarak oluşturulduğu lezzetler iyi yemek, iyi dekorasyon, iyi müzik, iyi içecekler anlayışıyla misafirlerine özel bir konseptte servis ediliyor. Lokal Lotus, füzyon mutfak anlayışı ile farklı milletlere, bölgelere ya da yörelere özgü lezzetlerin, yemek pişirme tekniklerinin veya malzemelerin bir arada kullanılmasını temel alan bir hizmet sunuyor. İnsanların fikirleri doğrultusunda menüsünü geliştiren ve genişleten, birçok alternatif ile yaratıcı menüler sunan Lokal Lotus, kömür ızgarasıyla da son derece iddialı. Geniş ürün yelpazesinin hâkim olduğu ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmeti anlayışı benimseyen Gizem Temiz, misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor.

Yaşayan Bir Mekân Havası Veriyor
Nişantaşı Lotus Walk Avm içinde yer alan Lokal Lotus, sunduğu lezzetlerin yanı sıra mimarisiyle de oldukça dikkat çekiyor. Gizem Temiz, ‘Yaşayan bir mekân yaratmak istedik’ ifadesiyle dekorasyon ve tasarıma ciddi bir emek verdiklerini, bara çok özendiklerini bu nedenle doğal yerli mermer kullandıklarını ifade ediyor. Zaman ve değer kavramını çok önemsediği için bolca antikacı gezdiğini, tasarım aşamasında birçok toplama antika eserlerine dekorasyonda yer verdiğini dile getiren başarılı iş kadını, hedefinin Lokal Lotus’u en üst noktaya getirmek olduğunu ve insanların bir kez geldikten sonra her zaman gelmek isteyeceklerini belirtiyor.