Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu

Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu

Saygın Medya - Saygın Kurt tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Mersin Altın Çilek Ödülleri’nin galası 13 Ekim Çarşamba akşamı yaklaşık 300 davetlinin katılımıyla, Divan Mersin balo salonunda gerçekleşti.  

KEREM ALIŞIK’A “YILIN OYUNCUSU” ÖDÜLÜ

Grup Gündoğarken’in konseriyle başlayan ve Şebnem Schaefer ile YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Ayaz’ın birlikte sunduğu yemekli organizasyonda, dizinin Ali Rahmet Fekeli’si Kerem Alışık, “Yılın Oyuncusu” ödülüne layık görüldü. Rol aldığı “Bir Zamanlar Çukurova” dizisine 107. bölümde veda eden ünlü oyuncu, tören için İstanbul’dan özel olarak Mersin’e geldi.

SERPİL TAMUR’A “YAŞAM BOYU ONUR” ÖDÜLÜ

Törende ayrıca; Süper Baba dizisinde Sabire, Kurtlar Vadisi dizisinde Nazife Anne rollerinde uzun yıllar oynadıktan sonra, şimdilerde Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Haminne (Azize) rolüne hayat veren usta oyuncu Serpil Tamur’a, komite tarafından ‘Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülü’ takdim edildi. Oyunculukta 60 yılı deviren Serpil Tamur, aldığı ödül sonrası sahnede duygusal anlar yaşadı.

Gecede onur ödülü alan bir diğer isim de, son olarak rol aldığı Hercai dizisinde ‘Nasuh Şadoğlu Ağa’ rolüne hayat veren Macit Sonkan oldu.

EBRAR ALYA DEMİRBİLEK’E “YILIN ÇOCUK OYUNCUSU” ÖDÜLÜ

Daha 6 aylık küçücük bir bebekken 2013 yılında  “Yalan Dünya” dizisinde Selahattin’in bebeği olarak 13 bölüm rol alan, Çocuktan Al Haberi programı gibi programların ardından Hercai dizisinde canlandırdığı ‘Gül Şadoğlu’ rolüyle büyük beğeni toplayan ve instagramda milyonlarca takipçisi olan 8 yaşındaki Ebrar Alya Demirbilek, Mersin’deki ödül töreninde “Çocuk Oyuncu” olarak ödül kazandı.TÖRENDE ÜNLÜLER GEÇİDİ

Mersin Altın Çilek Ödülleri töreninde ayrıca Yılmaz Morgül ‘Yılın En İyi Sanat Müziği Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü ve ödülünü, Mersin Vali Yardımcısı’nın elinden aldı.
Uğur Arslan Yılın Sunucusu (Erkek) ve Kahraman Tazeoğlu da ‘Yılın Yazarı’ ödüllerine layık görüldü. Gecede Grup Gündoğarken’in onur ödülünü almak için sahneye Burhan ve Gökhan Şeşen kardeşler çıktı. Cem Karaca’nın anısına verilen onur ödülünü, oğlu Emrah Karaca aldı. “Var Odası” isimli spor programının yapımcısı Ertem Şener, “Yılın En İyi Spor Programı” ödülünü aldığı geceye eşiyle birlikte katıldı.

Opet kurucu yönetim kurulu üyesi Nurten Öztürk, Yılın İş Kadını, Dervişoğlu Bakliyat yönetim kurulu başkan yardımcısı Sait Dervişoğlu Yılın İş Adamı ödülüne layık görüldü.

Trt 1’de uzun yıllardır yayınlanan Seksenler dizisi ‘Yılın Komedi Dizisi’ ödülüne layık görülürken, aynı dizinin ‘Kasap Bahtiyar’ı oyuncu Faruk Sofuoğlu, kendisinin de rol aldığı kendi tiyatro oyunu ‘Hayat Kime Güzel’le, “En İyi Tiyatro” ödülüne layık görüldü.

Milli Piyango çekilişlerini de sunan başarılı sunucu Merve Akıncı, yılın sunucusu ödülüne layık görülürken, “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde “Gülten” rolünü canlandıran Selin Genç, En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünü aldı.

Ödül komitesinde yer alan usta şair ve yorumcu Ahmet Selçuk İlkan, oyuncu Deniz Oral, kanun sanatçısı Ahmet Baran da Mersin’deki törende hazır bulundu.
 
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Banu Akdeniz
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Saygın Kurt, Kerem Alışık
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Selin Genç
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Ebrar Alya Demirbilek
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Macit Sonkan
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Şebnem Schaefer
Mersin Altın Çilek Ödülleri 2. Kez Sahiplerini Buldu Yılmaz Morgül