Michelin Yıldızları Bodrumda

Michelin Yıldızları Bodrumda Michelin Yıldızları Bodrumda

Duja Hotels Bodrum, tutkuları ve özgün tarifleriyle dünya mutfağına yön vermiş Michelin yıldızlı şefleri, değerli konuklarıyla buluşturmanın heyecanını yaşadı. İlk kez geçtiğimiz yaz Michelin yıldızlı şeflere ev sahipliği yapan Duja Hotels Bodrum, bu etkinlik ile Ace of Mice 2023’te ‘‘En iyi Halkla İlişkiler Etkinliği’’ ödülüne layık görüldü. Bu yıl da kaldığı yerden devam eden gastronomi şöleninde, tarzlarıyla harikalar yaratan birbirinden özel yıldızlı şefler, Söke Profesyonel ve Savalan Grup katkıları ile benzersiz bir deneyim sunmaya devam etti.  

Duja Hotels Bodrum, tutkuları ve özgün tarifleriyle Dünya mutfağına yön vermiş Michelin yıldızlı şefleri, konuklarıyla buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen etkinlik serisi, bu yıl Söke Profesyonel ve Savalan Grup katkıları ile devam etti. İş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından çok sayıda önemli ismin yer aldığı bu özel etkinlik büyük beğeni topladı. Etkinliğin ilk şefi Poala Griffa ve ikinci şefi Joao Rodrigues'in büyük beğeni toplayan menülerinden sonra etkinliğe katılan Diego Guerrero da lezzet tutkunları ile buluştu. Şeflerin özel menülerinin sunulduğu davet gecesinde ünlü şef Diego, Türk mutfağının tüm mutfak kültürlerinin temeli olduğunu belirtti. Etkinliğe katılan ikinci şef Portekizli Joao Rodrigues ise; "3.kez Türkiye'ye geliyorum. Türk mutfağının Dünya mutfağı üzerinde çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Dünya lezzetlerinin de Anadolu’dan yayıldığını düşünüyorum. Kokoreç, döner, baklava benim en çok sevdiğim Türk lezzetleri.” dedi. Michelin yıldızlı şeflerini tüm yaz boyunca misafirleri ile buluşturmaya devam eden olan otel grubunun Satış ve Pazarlama Koordinatörü Volkan Gökay, “Duja Hotels Bodrum'u Bodrum turizminde farklı bir noktaya getirmek için yaptığımız çalışmalarımız sürüyor. Geçen yıl ve bu yıl Türkiye’de bir ilk olan organizasyonda dünyaca ünlü, kendi mutfaklarında fark yaratmış toplam 7 değerli Michelin yıldızlı şefi ağırladık. Bu büyük organizasyon ile hem Türkiye turizmine hem de Bodrum'un gastronomi merkezi olarak gelişmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi.
Michelin Yıldızları Bodrumda Benan Kurtuluş Saraç
Michelin Yıldızları Bodrumda Umut-Melec Çakmak, Murat Aygen, Muammer Kapucuoğlu, Benan Kurtuluş Saraç, Selin Karacehennem
Michelin Yıldızları Bodrumda Volkan Gökay, Joao Rodrigues
Michelin Yıldızları Bodrumda Diego Guerro, Mahmut Öztürk
Michelin Yıldızları Bodrumda Aygün Atayeva, Murat Yalçın, Ayça Öztürk
Michelin Yıldızları Bodrumda Hande Soral, İsmail Demirci
Michelin Yıldızları Bodrumda Ozan Türk