Neonist By Devrim Erbil Sergi Açılışı The Stay Boulevard’da Gerçekleşti

Neonist By Devrim Erbil Sergi Açılışı  The Stay Boulevard’da Gerçekleşti Neonist By Devrim Erbil Sergi Açılışı The Stay Boulevard’da Gerçekleşti

Sanata kucağını açan The Stay Boulevard, ev sahipliği yaptığı sergilere bir yenisini daha ekliyor. Resmin şairi Devrim Erbil’in dünyaca ünlü İstanbul eserlerinin yeni serisi Neonist By Devrim Erbil, 26 Ocak-2 Nisan tarihleri arasında otelde sergileniyor. Serginin açılış davetinde iş ve sanat dünyası bir araya geldi.  

İçinde bulunduğu lokasyonların kültürünü yansıtan mimari yapılara değer katarak yaşam stili belirleyen The Stay grubunun en yeni oteli The Stay Boulevard Nişantaşı, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in en geniş NFT koleksiyonunu orijinal, giclee ve limitli seri eserleri ile birlikte sanatseverlerle buluşturan ve Renko London organizasyonu, Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçen Neonist by Devrim Erbil sergisi, Erbil Kare ve The Stay Boulevard Nişantaşı proje ortaklığıyla açıldı.

Serginin açılış davetine dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in yanı sıra çocukları Barış, Evrim ve Renk Erbil, Maya Yıldırım, İnci Aksoy, Erol Evgin, Murat Evgin, Kaan ve Aslı Cüreklibatur, Gül Ağış, İdil Lüleci, Emek Külür, Yalım ve Çimen Canveren, Füsun ve Sinan Kuran gibi isimler katıldı.

Devrim Erbil Neonist serisi sanatçının klasikleşmiş İstanbul konseptlerini Neon renklerle yenilemesinden doğuyor, aynı zamanda yeni dijital sanat akımı NFT serileri ile sanatçının en kapsamlı NFT serisi olarak dikkati çekiyor. Neonist by Devrim Erbil sergisi, sanatçının ilk kez Londra’yı resmettiği ‘Londra Bir Rüya Gibi’ eseri ve limitli serilerinin yer aldığı ve Londra’da on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sergisinden sonraki en geniş NFT koleksiyonunu içeriyor. Sergi, hepsi neon konsept içeren, NFT edisyonlarla birlikte toplam 321 parça koleksiyonu sanatseverlerle buluşturuyor.
 
Neonist By Devrim Erbil Sergi Açılışı  The Stay Boulevard’da Gerçekleşti Maya Yıldırım-Devrim Erbil