Nişantaşı’nda Yepyeni Modern Türk Mutfağı: Turquaz Restoran

Nişantaşı’nda Yepyeni Modern Türk Mutfağı: Turquaz Restoran Nişantaşı’nda Yepyeni Modern Türk Mutfağı: Turquaz Restoran

Park Hyatt İstanbul Maçka Palas’ın içerisinde ‘’Modern Türk Mutfağı’’ mottosuyla Türkiye’nin yedi bölgesinden modern izler taşıyan Turquaz Restoran açıldı. Kökleşmiş Türk mutfak tarihinin ve zengin yemek kültürümüzün modern dokunuşlarla izlerini taşıyan Turquaz, eşsiz Türk lezzetlerini keşfetme fırsatı sunuyor.  

Turquaz Restoran’ın çıkış noktası; Park Hyatt İstanbul Maçka Palas’a dünyanın dört bir köşesinden gelen misafirleri, Türkiye’nin geniş gastronomi lezzetlerini ve köklü mutfak kültürünü modern yorumlarla harmanlayarak tanıştırmak. İznik çinileriyle bezeli restoranın içerisinde, turkuvazların da bulunduğu muhteşem Çinileri ile Turquaz Restoran’a uyum sağlıyor.
Türk modern lezzetlerinin bir arada olduğu Turquaz, damak çatlatan lezzetleri misafirlerin beğenisine sunuyor. Yetenekli şefler tarafından özenle hazırlanmış yemeğe doyamayacağınız lezzetlere ek olarak misafirlere Şef’in spesiyal mezeleri ve vegan, vejetaryen seçenekler sunuluyor.
Ağır ateşte 70 saat boyunca pişmiş satır kaburga, defne yapraklarıyla ve şefin gizli tarifi olan vişneli ve nohut püresiyle özdeşleşiyor. Ev yapımı, Türk kahveli cheesecake ve leziz sarma künefe ise menüye son noktayı koyuyor.
Bu lezzetli tatlara eşlik etmesi için hazırlanan ve Türkiye’nin yedi bölgesini simgeleyen kokteyller ise sizi Türkiye’nin doğu ve batı tatları arasında lezzet serüvenine çıkaracak. İçecek menüsünden alkollü ve alkolsüz klasik Türkiye’nin yedi bölgesine ithafen yapılmış Türk kokteylleri; Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu gibi dünyanın farklı bölgelerinden gelen üst kalite alkolleriyle modernleşmiş Türk yemeklerine eşlik ediyor.
 

Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas
Tesvikiye, Bronz Sokak No.4 Sisli
Istanbul, Turkey, 34367
Tel : + 90 212 315 1234

Nişantaşı’nda Yepyeni Modern Türk Mutfağı: Turquaz Restoran Mehmet Oğurtan