PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı

PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı

PİLEVNELİ, 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü açılışı gerçekleşen yeni mekanını duyurmaktan mutluluk duyar. PİLEVNELİ Yalıkavak, 18 Eylül 2022 tarihine kadar ziyaretçileri ağırlayacak.  

PİLEVNELİ Yalıkavak, 1500 metrekare kapalı alan, 5000 metrekare açık alandan oluşan 6,5 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Beş ayrı kota oturan taş evlerin iki kotunda galeri mekanları bulunuyor. Sergilerin gerçekleşeceği alanların yanı sıra Zaaf ziyaretçilere gastronomi deneyimi sunuyor.

PİLEVNELİ Yalıkavak açılışı itibarıyla iki farklı sergiyle sanatseverleri ağırlıyor.

PİLEVNELİ sanatçılarının son dönem üretimlerinden oluşan grup sergisi Yalıkavak’ta…
PİLEVNELİ Yalıkavak’ta ziyarete açılan ilk sergi, galeri alanında yer alan tüm binalar ve bahçe içerisinde çeşitli noktalara yayılıyor. Sergide Bora Akıncıtürk, Nevin Aladağ, Refik Anadol, Nobuyoshi Araki, Stephan Balkenhol, Johan Creten, Ali Elmacı, Jan Fabre, Esra Gülmen, Hechizoo, Tim Kent, Daniel Knorr, Arik Levy, Bjarne Melgaard, Mehmet & Kazım, Frank Nitsche, Hans Op de Beeck, Zoe Ouvrier, Michael Sailstorfer, Serkan Sarıer, Meltem Sarıkaya, Defne Tesal, Tarık Töre, Richard Wilson ve Erdoğan Zümrütoğlu’nun eserleri Bodrum’u ziyaret eden sanat severlerle buluşuyor.

Özel bir yemek davetiyle açılan sergiye PİLEVNELİ’nin kurucusu Murat Pilevneli, Aslı Pamir, PİLEVNELİ sanatçılarından Ali Elmacı, Erdoğan Zümrütoğlu ve Tarık Töre'nin yanı sıra Aleyna Tilki, Serdar-Nurdan Uzel, Melda-Serkan Aygın, Daniela İpekel, Bahar Kızgut, Berrin Saran, Defne Arıkoğlu, Elif Dürüst, Şirin-Neşet Yalçın, Emir Bahadır, Arzu Demirer, Yaman Erturan, Hande Can, Selen-Engin Keçeli, Zeynep Yılmaz, Nesrin-Mustafa Sarıoğlu, Pınar-Hakan Ertaç, Esin Moralıoğlu, Melisa Mızraklı, Alp Saul, Mirba-Ata Volkan Alp, Merve-Murat Ersönmez gibi isimler katıldı. 
Alan içerisinde ayrıca PİLEVNELİ bünyesindeki sanatçılarla Türkiye’den markaları bir araya getiren çeşitli özgün ürünlerin ve PİLEVNELİ basımı kitapların satışa sunulacağı bir mağaza bulunuyor. PİLEVNELİ ve temsil ettiği sanatçılarından Esra Gülmen, Ali Elmacı, Tarık Töre ve Mehmet & Kazım’ın Anim, Les Benjamins, Mergim, Misela ve Monsieur Chaussette markalarıyla iş birliğinden doğan ürünler yaz boyunca PİLEVNELİ Yalıkavak içerisindeki mağazada satışta olacak.

Sergi alanlarının yanında bulunan pop-up alanında ise 2-17 Temmuz aralığında Midnight Express’in mağazası yer alıyor. Bunun ile beraber, villada Mozaik’in işbirliği ile özel bir oturma düzeni oluşturuldu. PİLEVNELİ Yalıkavak, eşsiz manzarasıyla bu yaz Bodrum’da ziyaretçilere çok yönlü deneyim sunan bir çağdaş sanat alanı yaratıyor.

PİLEVNELİ Yalıkavak destekçileri
PİLEVNELİ Yalıkavak, Bodrum Belediyesi, ABC Deterjan, Artukbey Kahve, Atelier Rebul, Bidfood, Deniz Eroğlu, Guruss Barbekü, illy caffe, Jotun, Kalebodur, Lara Concept, Linens, MT1012, NUDE, Perrier, Seih, Vespa Türkiye, Vestel, Waternet, Yastık by Rıfat Özbek ve Yataş Bedding destekleriyle gerçekleştirildi.

PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Murat Pilevneli-Aslı Pamir
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Aleyna Tilki
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Aleyna, Serdar-Nurdan Uzel
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Kaan-Yaman Erturan
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Lal-Engin-Selen Keçeli
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Neşet-Şirin Yalçın
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Nurdan-Serdar Uzel
PİLEVNELİ Yalıkavak, Açıldı Aslı Pamir, Melda-Serkan Aygın, Murat Pilevneli