‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu

‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu ‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu

2021 Demir Berberoğlu Sezonu ve Şevki Gökerman Ralli Kupası ilk yarışı olan Botav Rally Bodrum, 81 otomobil ve 162 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından Bodrum Tanıtım Vakfı ve Bodrum Belediyesi iş birliği ile düzenlenen yarışta birinciliği BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi elde etti.  

Yarış tutkunlarının büyük bir heyecanla beklediği Botav Rally Bodrum, Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından Bodrum Tanıtım Vakfı ve Bodrum Belediyesi iş birliği ile düzenlendi. Mindos Kapısı’ndaki start seremonisi ile başlayan organizasyon, Yalıçiftlik-Kızılağaç bölgesindeki Rasatçı Faik Fethanoğlu ve Saynur Gelendost etaplarının üçer kez geçilmesinin ardından, TED Bodrum Koleji’ndeki finiş podyumunda düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Bodrum da Rally heyecanı
Skoda Fabia R5 EVO ile yarışan Çukurova-Bostancı'nın ardından Castrol Ford Team Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memiş Yazıcı Ford Fiesta R5 ile ikinciliği elde ederken, genel klasman üçüncülüğünü kazanan ekip Evofone Rally Team’den Uğur Soylu-Aras Dinçer oldu. Ulusal Sınıf kategorisinde birinci olan Levent Gür ve Oltan Albayrak’a kupalarını etkinliğin sponsorlarından Azka Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kaya takdim etti. Ünlü iş insanına ayrıca yarışmaya katkılarından dolayı teşekkür amaçlı plaket verildi. Organizasyon bitiminde kısa bir konuşma gerçekleştiren Azka Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kaya “Bu tür etkinliklerle Bodrum’a değer katmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu güzel günde buraya Türkiye’nin farklı şehirlerden gelerek yarışları izleyen bütün misafirlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise konuşmasında Rally Bodrum’un öneminden bahsederken Bodrumlular olarak böylesine bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.


 
‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu Atıl Atılgan, Bülent Kaya
‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu Erkan Güral, Çiçek Güney, Muammer Kapucuoğlu
‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu Erkan Güral
‘Rally Bodrum’ Büyük Bir Heyecana Sahne Oldu Ahmet Aras, Atıl Atılgan