Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş

Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş

1989 yılından bu yana özgün ve sanatsal takılar tasarlayan Zeynep Erol, bugüne kadar açtığı 25 kişisel sergisini tek bir çatı altında buluşturuyor. Zamansız takı ve mücevherler tasarımlarının görülebildiği Retrospektif Sergi, tutkuların sanata dönüşünü kutluyor.  

Hayattan aldığı ilhamı iç dünyasıyla birleştirerek bir takı sanatına dönüştüren Zeynep Erol, bugüne kadar imza attığı kişisel sergilerinin bir özetini sunuyor. Retrospektif Sergi ile kariyerinin her dönemini bugüne uyarlayan Zeynep Erol, yaşamı sanat üstünden kutlayarak birlik kavramına odaklanıyor.
Zeynep Erol, serginin açılışını önceki gün Nişantaşı’nda bulunan atölyesinde gerçekleştirdi. Açılışa katılan isimler arasında; Şebnem Çapa, Candan Varnalı, Zeynep Kocabıyık, Gülden Büyükuçak, Zeynep Hamidi, Zeynep Selgur, Ayşegül Hotiç, İdil Lüleci yer aldı.
Retrospektif Sergi bugünkü bakış açısından geçmişe bir gönderme yaparak üretilen takıların hala ve daima takılabilir olduğunu ispatlıyor. Farklı kültürlerden ve tarihi takı işleme sanatı telkarinin modern örnekleri geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. İznik çinisiyle süslenen takılar geleneksel sanatlarının eşsiz yönlerini keşfediyor. Etik mücevherlerin dünyanın ve geleceğin iyiliğini sürdürülebilir kıldığına inanan Zeynep Erol atık malzemelerden üretilen takılarıyla doğanın güzelliklerini simgeliyor. Sergiyi Zeynep Erol Galeri’de ziyaret etmek mümkün.

 
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Mina, Zeynep Erol
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Sami, Zeynep Erol
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Ayşegül Hotiç
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Berna Sağlam Naipoğlu
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Candan Varnali
Zeynep Erol’dan Retrospektif Sergi ile  Yeni Yıla Sanatsal Bir Dokunuş Dilek Türker