Andaç Aykan : “Aykan Clınıc Olarak, Hastalarımıza En Yüksek Kalitede Estetik Ve Güzellik Hizmetleri Sunmak İçin Çalışıyoruz”

Andaç Aykan : “Aykan Clınıc Olarak, Hastalarımıza En Yüksek Kalitede Estetik Ve Güzellik Hizmetleri Sunmak İçin Çalışıyoruz” Andaç Aykan : “Aykan Clınıc Olarak, Hastalarımıza En Yüksek Kalitede Estetik Ve Güzellik Hizmetleri Sunmak İçin Çalışıyoruz”

Estetik, Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Andaç Aykan İle Mezoterapist Emel Aykan, Kliniklerinde Sundukları Hizmetleri Klass’a Anlattı Estetik ve Plastik Cerrahi alanında 18 yıllık deneyimi, modern teknik ve teknolojilerle bir araya getirerek kişilerin en iyi görünümünü yaratmasına yardımcı olan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Andaç Aykan ile Mezoterapist Emel Aykan, kurucusu oldukları Aykan Clinic’te hastalarına ve danışanlarına sundukları bütünsel sağlık hizmetiyle dikkat çekiyorlar. Hastalarına en yüksek kalitede estetik ve güzellik hizmetlerini sunmak için çalışan başarılı çift her danışanına özelleştirilmiş tedavi planları oluşturarak, onlara net ve etkili sonuçlar elde etmesinde de yardımcı oluyor. Teknolojiyi de yakından takip ederek daima güncel teknolojiyi kliniğine taşıyan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Andaç Aykan ve Mezoterapist Emel Aykan, kliniklerinde sundukları hizmetleri ve Aykan Clinic’in felsefesini Klass okurları için anlattı.  

Aykan Clinic ile bütünsel bir estetik ve güzellik hizmeti sunuyorsunuz. Öncelikle Aykan Clinic’in felsefesini dinleyebilir miyiz?
Andaç Aykan: Aykan Clinic olarak, hastalarımıza en yüksek kalitede estetik ve güzellik hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Kliniğimiz, deneyimli uzmanlar ve son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Bütünsel bir yaklaşım benimseyerek, cilt bakımından en komplike cerrahi girişimlere kadar hastalarımızın estetik ve plastik cerrahi alanındaki tüm ihtiyaçlarını tek bir merkezde karşılamayı hedeflemekteyiz.

Andaç Bey, siz klinikte estetik ile ilgili çözümler sunuyorsunuz. Danışanlarınızın beklentileri neler oluyor?
Andaç Aykan: Danışanlarımın estetik beklentilerini gerçekleştirmeye yönelik kişiselleştirilmiş çözümler sunuyorum. Hastalarımız genellikle yüz ve vücut estetiği konusunda doğal ve uyumlu sonuçlar arıyorlar. Onların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak ve estetik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak benim için önceliklidir. Estetik tedavilerde danışanlarımız genellikle doğal ve uzun süreli etkiler ararlar; aynı zamanda düşük riskli ve hızlı iyileşme süreci olan işlemleri tercih ederler. Kişisel özelliklerine ve yaşam tarzlarına uygun tedavi seçeneklerini beklerken, süreç boyunca açık ve dürüst iletişim ile tam olarak bilgilendirilmeyi isterler. Klinik olarak biz de bu beklentilere yanıt vermek için her danışanımıza kişiye özel bir yaklaşım benimseyerek, onların estetik yolculuklarında güvenle ilerlemelerini sağlamayı amaçlarız.

HASTALARIMIN DAHA GENÇ, TAZE VE DİNAMİK BİR CİLT YAPISINA KAVUŞMALARINI SAĞLAMAK VE ONLARIN GÜZELLİK HEDEFLERİNE ULAŞMALARINDA YARDIMCI OLMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR MOTİVASYON KAYNAĞIDIR
Emel Hanım siz ise mezoterapi ile ilgileniyorsunuz. Neden bu alana yöneldiniz?
Emel Aykan: Mezoterapi, cildin canlandırılması, yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi ve çeşitli cilt sorunlarına yönelik non-invaziv bir tedavi yöntemi olarak estetikte önemli bir yer tutar. Bu alana yöneldim çünkü mezoterapi, cildi besleyen vitaminler, mineraller, amino asitler ve hyaluronik asit gibi maddelerin derinin orta katmanına mikro enjeksiyonlar yoluyla doğrudan uygulanmasını sağlayarak hızlı ve etkili sonuçlar sunar. Ayrıca, bu tedavi yöntemi kişiye özel tedavi planlaması yapma esnekliği sunar ve çok çeşitli cilt problemlerini hedefleyebilir. Minimal yan etkileri, kısa iyileşme süresi ve uygulamanın kolaylığı, mezoterapinin cazibesini artıran diğer faktörlerdir. Hastalarımın daha genç, taze ve dinamik bir cilt yapısına kavuşmalarını sağlamak ve onların güzellik hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmak benim için büyük bir motivasyon kaynağıdır.

“KLİNİĞİMİZ DANIŞANLARIMIZIN İHTİYAÇLARINA EN İYİ ŞEKİLDE CEVAP VERMEK İÇİN SÜREKLİ OLARAK YENİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMAKTA VE HİZMETE SUNMAKTADIR”
Kliniğinizde sunduğunuz hizmetlerden de bahseder misiniz?
A. A.: Kliniğimizde sunduğumuz hizmetler, bireylerin estetik ve güzellikle ilgili ihtiyaçlarına yönelik geniş bir yelpazede yer alır. Amacımız, her danışanımıza özelleştirilmiş tedavi planları sunarak, onlara net ve etkili sonuçlar sunmaktır. Kliniğimiz danışanlarımızın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için sürekli olarak yeni tedavi yöntemleri ve teknolojileri araştırmakta ve hizmete sunmaktadır. Her prosedür, hastalarımızın kişisel hedeflerine ve yaşam tarzlarına uyum sağlayacak şekilde titizlikle planlanır. Kliniğimizdeki her tedavi, güvenlik, konfor ve hastalarımızın memnuniyeti öncelikli olmak üzere yüksek standartlarda uygulanmaktadır.

E. A.: Kliniğimizde yüz estetiği alanında yüz gençleştirme, burun estetiği (rinoplasti), göz kapağı cerrahisi (blefaroplasti), yüz germe (Face Lift), çene ve elmacık kemiği kontürleme, botoks ve dolgu uygulamaları gibi yüzün estetik görünümünü iyileştiren çeşitli prosedürler,
vücut estetiğinde liposuction, karın germe (abdominoplasti), kol ve bacak germe, vücut şekillendirme ve yağ transferi prosedürleri, popo estetiği gibi vücut konturlarını iyileştiren cerrahi işlemler, meme estetiğinde meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) tedavisi gibi meme ile ilgili estetik prosedürler,
cilt tedavilerinde kimyasal peelingler, BBL ile cilt yenileme, Altın İğne Radyofrekans, mezoterapi, PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisi gibi cilt kalitesini ve görünümünü iyileştiren tedaviler, medikal estetik uygulamalarında botoks, yüz ve dudak dolguları, cilt lekeleri için BBL ışık tedavileri gibi daha az invaziv olan ve genellikle iyileşme süresi gerektirmeyen prosedürler, rekonstrüksiyon cerrahilerde ise iz (Skar) tedavisi, neme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu, kulak anomalilerinde (Mikrotia) yeniden kulak yapımı gibi işlemler yapıyoruz.

“HASTALARIMA GÜVEN VERMEMİN SEBEPLERİ ARASINDA, ALANIMDAKİ 18 YILI AŞKIN TECRÜBE VE GENİŞ BİLGİ BİRİKİMİM, BAŞARILI OPERASYON GEÇMİŞİM BULUNUYOR”
Andaç Bey, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında danışanlarınıza verdiğiniz güvenin sebepleri nelerdir?
A. A.: Doç. Dr. Andaç Aykan olarak hastalarıma güven vermemin sebepleri arasında, alanımdaki 18 yılı aşkın tecrübe ve geniş bilgi birikimim, başarılı operasyon geçmişim ve hastalarımın ihtiyaçlarına duyarlı yaklaşımım bulunuyor. Her danışanımıza özgü bir tedavi planı oluşturarak, onların sağlık ve güzellik hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Şüphesiz ki son dönemde gelişen teknoloji de estetik ve medikal estetik uygulamalarının başarı oranını da etkiliyor. Siz kliniğinizde hangi teknolojileri kullanıyorsunuz?
E. A.: Kliniğimizde, cerrahi prosedürlerde kesinlik ve hassasiyeti artıran 3D görüntüleme sistemleri (Vectra XT), Cilt kalitesini objektif ve detaylı değerlendirmek için gelişmiş Cilt Analiz cihazı (Visia) ve gelişmiş liposuction cihazları (Vaser Liposuction, Vibrosat Pro) ve Cilt Leke tedavisi ve deri kalitesini arttırmak için farklı teknolojileri (Endymed Altın İğne, BBL) kullanıyoruz. Bu cihazlar, ameliyat süresini kısaltmaya, iyileşme sürecini hızlandırmaya ve maksimum hasta konforunu sağlamaya yardımcı olur.

“KİŞİLER, YAZ ÖNCESİ ESTETİK İŞLEMLER YAPILACAKSA, İŞLEMİN CİLTTE YARATACAĞI GEÇİCİ KIZARIKLIK, ŞİŞLİK GİBİ ETKİLERİN TATİL PLANLARINA ENGEL OLMAMASI İÇİN ZAMANLAMAYI DOĞRU AYARLAMALI”
Yaz öncesi daha çok hangi uygulamalar ilgi görüyor. Siz kişilere neler önerirsiniz?
E. A.: Yaz mevsimi yaklaşırken, pek çok kişi daha fit bir görünüm ve pürüzsüz bir cilt elde etmeyi hedefler. Bu dönemde genellikle vücut konturlama, cilt bakımı ve anti-aging tedavilerine olan ilgi artar. Bizim önerimiz yaz öncesi estetik işlemler yapılacaksa, işlemin ciltte yaratacağı geçici kızarıklık, şişlik gibi etkilerin ve iyileşme sürecinin tatil planlarına engel olmaması için zamanlamayı doğru ayarlamalarıdır. Ayrıca, güneşe maruz kalma ve UV ışınlarının cilt üzerindeki etkisi göz önünde bulundurularak, herhangi bir işlemden sonra uygun güneş koruma önlemlerinin alınması önemlidir. Yapılan işlemler cildi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir, bu nedenle güneş koruyucu kullanımı ve şapka gibi koruyucu giysilerin kullanılması da önem teşkil eder.

A. A.: Yaz öncesinde sıklıkla tercih edilen bazı uygulamalardan kısaca bahsedersem bikini ve şort giyme mevsimi gelmeden önce vücut şekillendirme işlemleri ilgi çeker. Bu prosedürler, belirli bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmayı amaçlar. Kimyasal peeling, dermabrazyon veya BBL cilt yenileme gibi işlemler, cildin daha taze ve genç görünmesine yardımcı olur.
Cilt kalitesini artıran, nemlendirici ve gençleştirici etkileri olan yüz ve vücut için uygulanabilen tedaviler, yüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıkların azaltılması ve dudakların dolgunlaştırılması için non-invaziv tedaviler tercih edilir.