Berrin Pehlivan : Bilimsel Çalışmalarıyla Kanser Hastalarının Umudu Oldu

Berrin Pehlivan : Bilimsel Çalışmalarıyla Kanser Hastalarının Umudu Oldu Berrin Pehlivan : Bilimsel Çalışmalarıyla Kanser Hastalarının Umudu Oldu

Türkiye’de altığı tıp eğitiminin ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Boston Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde gözlemlerde bulunan, sonrasında Türkiye’ye dönerek Radyasyon Onkolojisi uzmanlık eğitimini de Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, kurucusu olduğu BP Klinik ile “kişiye özel” konseptini “bütüncül sağlık” prensibiyle buluşturarak alanında öncü isimlerden oldu. Onkoloji alanındaki çalışmalarıyla da dikkat çeken Berrin Pehlivan kadınlara rol model olarak da adını pırlanta kadınlar arasına yazdırdı.  

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, ailesinde ve çevresinde rastladığı kanser vakalarının motivasyonuyla Onkoloji alanına yöneldi. Staj dönemini geçirdiği Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Boston Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde gözlemlerde bulunan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, Radyasyon Onkolojisi uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra uzun süre yurt dışında kalarak çalışmalar yaptı. Kanserle mücadelede küresel teknolojiler hakkında araştırmalar yaparak sürekli kendini yenileyen Prof. Dr. Berrin Pehlivan, 2004-2009 yılları arasında Fransa ve İsviçre’de birçok bilimsel çalışmada yer aldı. Fransa Avrupa Kanseroloji Programı’nda, Lozan Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı’nda, İsviçre Villigen Paul Scherrer Enstitüsü Proton Terapi Merkezi ve Fransa Orsay Proton Terapi Merkezi’nde çalışmalarına devam eden ünlü doktor, deneyimlerini ilk olarak kendi insanlarıyla paylaşmak için Türkiye’ye döndü. Hekim ve akademisyen kimliğinin yanında halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için medyada da sıklıkla yer almakta ve bilgilerini kamuoyuyla paylaşmakta.

DİSİPLİNLERARASI VE ÇOK BOYUTLU BİR HİZMET SUNUYOR

Danışanlarının hastalığına ve şikayetlerine özel tedavi yöntemleri belirleyen BP Klinik’in kurucusu olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, “kişiye özel” konseptini “bütüncül sağlık” prensibiyle buluşturuyor. Hayatın her alanında olduğu gibi, sağlıkta da verimli bir mücadelenin örgütlü olacağını vurgulayan Prof. Dr. Berrin Pehlivan, kliniğin uyguladığı tüm tedavi ve terapilerde başarılı bir ekip gücünün altını çiziyor. Kendisi radyasyon onkolojisi uzmanı olan Prof. Dr. Berrin Pehlivan’ın dışında, klinik bünyesinde aile hekimi, genetik uzmanı, diyetisyen, fizyoterapist ve psikolog da bulunuyor. Böylece danışanlarına disiplinlerarası ve çok boyutlu bir sağlık hizmeti sunan BP Klinik sağlıkta kaliteli ve kişiye özel hizmetin en güzel örneğini sunuyor.

Neden seçtik?
Onkoloji alanında gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar neticesinde edindiği bilgi ve deneyimlerini Türkiye’de paylaşarak birçok kanser hastasının umudu oldu.