Beste Erken - Selda Albayrak : " Hem Kadınlara Hem Erkeklere Güzellik Adına Bütün Hizmetleri Aynı Çatı Altında Nişantaşı’nın Tam Kalbinde Veriyoruz."

Beste Erken - Selda Albayrak : " Hem Kadınlara Hem Erkeklere Güzellik Adına Bütün Hizmetleri Aynı Çatı Altında Nişantaşı’nın Tam Kalbinde Veriyoruz." Beste Erken - Selda Albayrak : " Hem Kadınlara Hem Erkeklere Güzellik Adına Bütün Hizmetleri Aynı Çatı Altında Nişantaşı’nın Tam Kalbinde Veriyoruz."

Başarılı Kadın Girişimciler Beste Erken Ve Selda Albayrak, Nişantaşı'nda Açtıkları Nişantaşı Beauty Center’ı Klass'a Anlattı Nişantaşı Beauty Center Kurucuları Beste Erken ve Selda Albayrak güzellik ve sağlık alanındaki tecrübeleri, hizmet anlayışları, özel sunumları ve hijyen konusundaki hassasiyetleri ile Nişantaşı'nda güzellik hizmetine yeni bir boyut kazandırdı. Farklı bir konsept ile kurdukları merkezlerinde hem kadınları hem de erkekleri ağırlayarak VIP odalarıyla danışanlarına çok özel bir hizmet sunan Beste Erken ve Selda Albayrak yakın zamanda yurt dışına açılarak büyümeyi ve Nişantaşı Beauty Center'ı tüm dünyada bilinen bir marka haline getirmeyi hedefliyor. Merkezin kurucu ortakları Beste Erken ve Selda Albayrak ile ortaklıklarının nasıl başladığını, danışanlarına ne gibi hizmetler sunduklarını, farklı yönlerini ve hijyen konusunda gerçekleştirdikleri uygulamaları Klass okurları için konuştuk.  

İki başarılı kadın girişimci olarak Nişantaşı'nda kurduğunuz yeni güzellik merkezinizde hem kadınlara hem erkeklere kaliteli bir hizmet veriyorsunuz. Öncelikle sizleri okuyucularımız için daha yakından tanıyabilir miyiz?
Beste Erken: Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunuyum. Güzellik sektörüne diş estetiği ile başladım. Nişantaşı'nda bir diş kliniğinin de ortağıyım. Selda Hanım ile tanıştıktan sonra partner olmaya karar verdik ve güzellik sektörüne de girdim. Ayrıca güzellik koçluğu ve estetisyenlik sertifikam da var.

Selda Albayrak: Almanya doğumluyum. 10 senedir Türkiye'de yaşıyorum. 15 yaşından beri bu mesleği icra ediyorum. Almanya'da kendi şirketlerimle bu sektörün içindeydim. Şimdi de Beste Hanım ile Nişantaşı Beauty Center'da İstanbul'daki danışanlarımıza hizmet veriyorum.

Bu ortaklık nasıl meydana geldi?
B. E.: Ben diş kliniğimde Selda Hanımın eşinin dişlerini tedavi ettim. Sonra Selda Hanım ile de bir arkadaşlığımız oluştu. O da bu merkezi açmaya karar verince bana bir teklifle geldi. Ben de kabul ettim ve bu şekilde beraber yola çıktık. Selda Hanım işletme ve güzellik konusunda daha profesyonel ve bilgili. Uzun yıllar güzellik sektöründe. Ben ise sağlık sektöründen geliyorum. İşin daha çok tanıtım kısmındayım. Bir yapbozun iki parçası gibi birbirimizi tamamladık.

Merkezinizde danışanlarınıza ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?
B. E.: Burada değişik ve farklı bir konsept oluşturduk. Nişantaşı'nda çok fazla güzellik merkezi var. Hepsi belli alanda öne çıkmış. Hem kadınlara hem erkeklere güzellik adına bütün hizmetleri Nişantaşı’nın tam kalbinde veriyoruz. Kirpik, tırnak, cilt bakımı, lazer epilasyon, el-ayak masajı şeklinde hem erkeklerin hem kadınların gelebildiği bir salonuz. Hiçbir özel salonda olmayan VIP odamız mevcut. Danışanımız merkezimizde alabileceği bütün hizmetleri tek bir alanda alabiliyor, tek bir tuşla personelimizi çağırabiliyor. Buraya gelen danışanımız kendilerini oldukça konforlu hissediyorlar. Burada kahvaltılarını yapıp, kahvelerini içebiliyorlar. Özellikle yalnız kalmak isteyen ünlüler ve iş insanları VIP odamızı tercih ediyorlar. Merkezimizde kişiye özel hediye kartlarımız da var. Dileyen kişiler bu bakımı sevgililerine ya da arkadaşlarına hediye edebilirler. Bu anlamda insanların arınabileceği, kendilerini dinleyebileceği bir mekan tasarladık.

"TIRNAK YAPTIRMAYA GELEN MÜŞTERİLERİMİZ MUTLAKA TEKRAR GELİYORLAR"
Merkezinizde en çok rağbet gören uygulamalar nelerdir?
B. E.: Kış aylarında özellikle cilt bakımı konusunda yoğun bir talep alıyoruz. Lazer yapılan bölgelerin güneş görmemesi gerekiyor. Bundan dolayı kış aylarında lazer işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Tırnakta oldukça başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Tırnak yaptırmaya gelen müşterilerimiz mutlaka tekrar geliyorlar.

“KADINLARI GÜZELLEŞTİRMEK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU. ONLARA BİR NEVİ ÖZGÜVEN KAZANDIRIYORUZ. KENDİLERİNİ SEVMELERİNİ SAĞLIYORUZ.”
Sizi diğer işletmelerden ayıran özellikleriniz nelerdir?
S. A.: Kliniğimiz yeni bir klinik. Nişantaşı'ndaki diğer kliniklerden ayrılan çok yönümüz var diyebilirim. Sunumlarımız çok farklı. Kış aylarında misafirlerimize zencefil limon sunumu yaparız. Güzellik sektöründe tecrübeli insanlarız. Almanya'da bu mesleğin okulunu bitirmeyen, gerekli belgeleri almayan hiç kimse güzellik merkezi açamaz. Bu işe yıllarımızı verdik diyebilirim. Bundan dolayı bu mesleği gerçekten profesyonel kişilerin yapmasını istiyoruz. Kadınları güzelleştirmek çok güzel bir duygu. Onlara bir nevi özgüven kazandırıyoruz. Kendilerini sevmelerini sağlıyoruz. Bizim sektörümüzde bu işi hakkıyla yapmayan insanlar var. Ancak ben gerçekten iyi olan uzmanların bundan zarar görmediğini düşünüyorum. İnsanlar bir hizmet almak için bir yere gittiklerinde artık araştırma yapıyorlar ve ona göre karar veriyorlar.

Siz gündelik bakımlarınızda neler yapıyorsunuz?
B. E.: Ben doğal ve herkesin ulaşabileceği gül suyu işlemini uyguluyor ve öneriyorum. Her gece yatmadan önce kendimin de yaptığı bir uygulama. Gerçek gül suyuyla hazırlanmış toniklerle uyumadan önce yüzümü temizliyorum. Bunun haricinde pişik kremi de cilt lekelerine çok iyi geliyor. İçerisinde çinko bulunan kremler cilt lekelerini daha hızlı iyileştirir.

S. A.: Ben ise güneş kremini eksik etmiyor ve öneriyorum. Yaz-kış, günün her saatinde güneş kremi sürmeden dışarı çıkılmamalı. Bu tavsiyem her yaştan insan için geçerli.

"BİZİM İÇİN KALİTE VE DEVAMLILIK ÖNEMLİ"
Sizin güzellik sektöründe uzun ve kalıcı olmak için başarı sırlarınız nelerdir?
S. A.: Çok çalışmak ve dürüst olmak. Danışanlarınıza karşı dürüst olmalısınız. Kazanç için yapmamanız gereken bir işlemi yapmamalısınız. Bizim için kalite ve devamlılık önemli. Cilt bakımında bile gerçekten danışanımızın ihtiyacı olan işlemleri yapıyoruz. Fiyat politikamız da standart. Bütün müşterilerimize aynı fiyatı uyguluyoruz. Kurumsal anlaşmalarımız da var. Biz de merkez olarak kurumsal bir çizgide ilerliyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve menşeine de çok dikkat ediyoruz. Genelde Alman markaları tercih ediyoruz.

Kliniğinizde gerçekleştirdiğiniz hijyen uygulamalarından da bahsedebilir misiniz?
S. A.: Kliniğimizde hijyene büyük bir önem veriyoruz. Bu konuda laboratuvarlardan gelen uzmanlardan destek alıyoruz.

Gelecek hedefleriniz arasında neler bulunuyor?
S. A.: Gelecek hedeflerimiz arasında franchise vermek var. Daha çok yurt dışına açılmak istiyoruz. Şubeleşmeye önem veriyoruz ancak çok fazla şube açma taraftarı değilim. Çünkü kontrolü kaybetme riskiniz var. Hizmet kalitemizi düşürmek istemiyoruz.

B. E.: Selda Hanımın da dediği gibi yurt dışına ağırlık vermek istiyoruz. Şu anda İspanya'daki Marbella şehrinde bir müşterimiz ile görüşme içerisindeyiz. Kendisi bizim salonumuza geldi ve çok memnun kaldı. Yakın zamanda onunla görüşme yapmak için Marbella'ya gideceğim.