Carolıne Yılmaz: Estegrande Londra Şubesi Açıldı. Paris, Milano,New York Ve Dubai Şubeleri De Yakında Açılıyor

Carolıne Yılmaz: Estegrande Londra Şubesi Açıldı. Paris, Milano,New York Ve Dubai Şubeleri De Yakında Açılıyor Carolıne Yılmaz: Estegrande Londra Şubesi Açıldı. Paris, Milano,New York Ve Dubai Şubeleri De Yakında Açılıyor

Ödüllü Marka Estegrande Kurucusu Ünlü İşkadını Carolıne Yılmaz, Estegrande’de Sundukları Hizmetleri ve Estegrande’nin Başarısını Klass’a Anlattı.  

Türkiye’nin ve dünyanın lider medikal turizm ve sağlık markaları arasında yer alan esteGrande, yalnızca Avrupa ve Amerika’yla çalışarak; saç ekimi, plastik cerrahi ve diş tedavileri alanında uluslararası hastaları Türkiye’ye getiren güçlü bir marka. Yakın zamanda uzmanlar tarafından özel formüle edilen saç mezoterapisi setlerini çıkartan başarılı İş Kadını esteGrande’nin Kurucusu Caroline Yılmaz, birkaç ay içinde cilt kozmetiği ve kadınlar için renkli kozmetik alanında da hizmet vereceklerinin müjdesini verdi. 10 yıldır sunduğu nitelikli sağlık turizmiyle gücünü ispat eden esteGrande Kurucusu Caroline Yılmaz ile esteGrande’de verdikleri hizmetleri, saç mezoterapisi setlerinin içeriğini ve esteGrande’nin başarısını nasıl sağladığını Klass okurları için konuştuk.

Caroline Hanım, esteGrande’nin kurucusu olarak markanızı daha yakından tanımamız için neler yaptığınızdan okuyucularımız için bahsedebilir misiniz?
esteGrande, uluslararası bir markadır ve yakında 10. yaşına giriyor, Türkiye’nin ve dünyanın lider medikal turizm ve sağlık markaları arasında yer alıyor. Aynı zamanda yeni atılımımız ile Londra’da da bir şubesi açıldı. Kendi adını taşıyan saç mezoterapi ürün setlerini de 2023 başında piyasaya çıkarttık. esteGrande’nin ana lokomotifi medikal turizmdir. Yalnızca Avrupa ve Amerika’yla çalışır. Yurt dışından ülkemize saç ekimi, plastik cerrahi ya da diş tedavileri için uluslararası hastaları getiren güçlü bir markadır, esteGrande’de gücünü güvenilirliğinden alır.

Siz Estegrande’yi kurarken Türkiye’ye neler kazandırmayı hedeflediniz?
Türkiye sağlık sektöründe Avrupa ve Amerika’dan çok çok daha ileride olduğu için bu bizim için bir gurur kaynağı. Örneğin Amerika’dan gelen bir hasta buradaki sağlık hizmetlerini, hastane binalarını ve doktorlarımızı gördüğü zaman şaşırıyor. Çünkü çok daha kaliteli hizmeti uygun bütçelerle alıyorlar. Aynı zamanda çok da kaliteli hizmetler sunuyoruz ve açıkçası Türkiye’den bunu beklemiyorlar. Onların şaşırdığını görmek ilk etapta bizi çok mutlu ediyor sonra da gururlandırıyor. Ne güzel ki biz şu an Türkiye olarak sağlık sektöründe lider konuma doğru koşuyoruz. Ama konu sadece ucuz olmak değil. Konu hem uygun fiyat hem de kalite, ve bu nedenle ülkemize daha çok gelmeye başladılar. Bizim doktorlarımız ayda onlarca saç ekimi yapabiliyorken, onların doktorları tabi o kadar çok fazla talep olmadığı için belki on saç ekimini altı ayda yapıyor. Onun için büyük muazzam bir gurur duyuyoruz, bundan da çok büyük bir keyif alıyoruz.
 
‘HASTALAR KONUSUNDA ÇOK SEÇİCİYİZ”
Şu ana kadar esteGrande ile ne kadar hastayı Türkiye’ye getirdiniz?

Estegrande ile çok sayıda hastayı uzun yıllar içerisindeTürkiye’ye getirdik ve bu anlamda seçiciyiz. Kaliteden ödün vererek düşük bütçe talep eden ya da sağlık anlamında uygun bulmadığımız kişileri kesinlikle kabul etmiyoruz. esteGrande’nin çok kuvvetli ve güvenilir bir marka değeri var. Hastalarımızı seçerek alıyoruz, ülkemizin yüksek hizmet kalitesi anlayışına yakışan hastaları getirmeye çalışıyoruz.

Hangi ülkelerden hastaları ülkemizde ağırlıyorsunuz?
esteGrande’nin ana merkezi İngiltere, bu yüzden ikinci lokasyonumuzu Londra’da kurduk. En çok İngiltere, sonrasında ise Almanya, Fransa, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Belçika, Amerika, Kanada’dan hastalarımız geliyor.

‘ESTEGRANDE ÇAĞRI MERKEZİNDE ALTI FARKLI LİSAN KONUŞULUYOR’
Sağlık Turizmi için yurtdışından hastaların size gelme ve sonraki süreçlerinden de bahsedebilir misiniz? 
Hastanın gelmesi, tedavisi ve sonrası derken gerçekten çok uzun bir hizmet zinciri var. Reklamınızı doğru kişiye ileteceksiniz, doğru kişiye markanızı doğru bir şekilde anlatacaksınız. O doğru kişi uçaktan indikten sonra bütün süreçlerini yönetip tedavisinin en iyi şekilde yapıldığına emin olup ülkesine uğurlayacaksınız. Devamında  bir buçuk yıl boyunca post operasyon dediğimiz operasyon sonrası yönetimini gerçekleştireceksiniz ve tüm bu süreçleri hastanın kendi ana lisanında yapacaksınız. Bizim çağrı merkezinde altı farklı lisan konuşuluyor. Dolayısıyla oraya da bizi doğru temsil edecek personeli istihdam etmemiz gerek.. Hastanelerde medikal operasyonu gerçekleştiren medikal kadronunda aynı hizmet anlayışındaki doğru insanlar olması lazım. Özetle, pek de kolay sayılmaz.

Bu kadar yoğun sağlık turizmi hizmetleriniz dışında bir de “esteGrande Saç Mezoterapisi” setleri çıkardınız.  Bu setleri kimler için yaptınız?
esteGrande, Avrupalı ve Amerikalı erkeklerin kalbini saç anlamında kazandığı için bizden hep özel bir ürün beklediler ve hep sordular. Biz bu kişiler ülkemize gelmişken oluşturduğumuz setleri sunalım, aynı zamanda gelemeyenlere de Türkiye’nin bu alanda da gücünü bir kez daha gösterelim ve özel formüle ettiğimiz setlerimizle tanıştıralım istedik.  Saç ekimi prosedürü operasyonu yaptığınız noktada bitmiyor, sonrasındaki bakım dönemi de çok önemli. Tohum gibi düşünelim, tohumu ekiyoruz eğer doğru sulamayı yapmazsak saç çıkmayabilir de. O yüzden hastalarımızın saçlarına çok dikkat etmesi lazım, aynı zamanda doğru setlerle takviye yapmaları da gerekiyor.

Bu ürünleri çıkartmak için ne kadar süre uğraştınız?  Ürünlerinizin içerisinde neler var ne için kullanılmasını öneriyorsunuz?
Ürünlerimizin üretimine Covid öncesi başladık, covid çıkınca maalesef bir buçuk yıl ara vermek durumunda kaldık. Tabii o sırada teknoloji daha da gelişti, Saçın asıl ihtiyacı olan özel formüllü, temiz içerikli ürünler ürettik. Setlerimizde, saç serumu, saç şampuanı, saç vitamini ve dermaroller mevcut. Aynı zamanda aloe vera saç setlerimiz var, saç ekiminden sonra iyileşme sürecini hızlandırıyor ve dokuyu iyileştiriyor. Bu setlerimiz üç aylık, altı aylık ve bir yıllık olmak üzere değişiklik gösteriyor. Saç ekimi haricinde de saçları güçlendirmek için kullanılabilir, saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur. esteGrande olarak ayrıca cilt kozmetiğine de giriyoruz. Birkaç ay sonra da kadınlar için renkli kozmetiğe gireceğiz.

Ürünlerinizi almak isteyenler nereden bulabilirler?
Web sitemizden bulabilirler. www.estegrandecosmetic.com adresinden bilgi alabilirler. Hem Türkiye’den hem de dünyanın her yerinden sipariş verebilirler.

‘İNSANLARA SAĞLIK KONUSUNDA RİSK ALMAMALARINI TAVSİYE EDERİZ’
Estegrande’yi kozmetik anlamında da büyütmek için birçok çalışma yapıyorsunuz. Bu konuda tam olarak ne zaman hizmet sunmaya başlayacaksınız?

Özellikle erkeklerin cilt bakımı çok önemli bizim için. İş saç ektirmekle ya da plastik cerrahi yapmakla bitmiyor. Bakım çok önemli. Ürünler tabii ki cildin belli bir noktasına kadar inebiliyor bu konuda gerçekçi olmak lazım. Ama en azından inebildiği noktaya kadar cildin nemliliğinden emin olmamız lazım.

Yakın bir zamanda ‘Yılın Medikal Turizm Markası’ ödülünün sahibi oldunuz ve sürekli ödüller alarak da başarılarınızı ödüllerle tescil ettiriyorsunuz.  Bu başarıları nasıl sağlıyorsunuz?
Bence bu başarı, hizmet kalitesi ve paralelinde doğru markalaşmayı odak noktasına koymaktan geliyor. Sonrasında ise ekibinizi mutlu etmeye odaklanmalısınız. Ekip mutlu olunca iyi bir servis veriyor. Bizim en büyük referansımız hastalarımız. Çünkü esteGrande’de herhangi bir operasyonu gerçekleştirmiş bir hasta ülkesine döndüğü zaman, bir yıl içerisinde yaklaşık 12-13 arasında arkadaşını bize yönlendiriyor. Her ay operasyonlarımızın yaklaşık yüzde 30’u referans hastalardan oluşuyor. Asıl başarı bu zaten. Referans hastanızı artırmanın anahtar noktası müşteri hizmetleri yönetimidir. Ben uzun yıllar Almanya’nın en büyük holdinglerinden Bertelsmann Holding’de üst düzey yöneticilik pozizyonlarında görev aldım. Şirketlerimiz,müşteri ilişkileri ve çağrı merkezi alanlarında hizmet veren büyük yapılardı. Kısacası,müşteri hizmetleri kökenliyim ve önemini çok iyi bilirim. Dolayısıyla esteGrande olarak da bakış açımız her zaman hastalarımızın gözündedir.

İnstagram: carolineyilmaz
 

Carolıne Yılmaz

Carolıne Yılmaz: Estegrande Londra Şubesi Açıldı. Paris, Milano,New York Ve Dubai Şubeleri De Yakında Açılıyor Carolıne Yılmaz
Carolıne Yılmaz: Estegrande Londra Şubesi Açıldı. Paris, Milano,New York Ve Dubai Şubeleri De Yakında Açılıyor Carolıne Yılmaz