Cilt Bakımlarında Uygulanan Yüz Refleksolojinin Sıkılaştırıcı ve Yüzünüzde Aşağıdan Yukarıya Doğru Toparlayıcı Etkisi Vardır

Cilt Bakımlarında Uygulanan Yüz   Refleksolojinin Sıkılaştırıcı ve  Yüzünüzde Aşağıdan Yukarıya Doğru Toparlayıcı Etkisi Vardır Cilt Bakımlarında Uygulanan Yüz Refleksolojinin Sıkılaştırıcı ve Yüzünüzde Aşağıdan Yukarıya Doğru Toparlayıcı Etkisi Vardır

Dilek Şendur Güzellik Stüdyosu Kurucusu Dilek Şendur: Sonuç Odaklı Hizmete Dayanan Bakım Protokollerini, Kişiye Özel Cilt Bakımlarını ve Sunduğu Hizmetleri Klass Okurlarıyla Paylaştı  

İhtiyaca dayalı, sonuç odaklı çalışan ve sonucu olmayan hiçbir işlemi gerçekleştirmediğini ifade eden Dilek Şendur Güzellik Stüdyosu Kurucusu Dilek Şendur, butik hizmet anlayışı ile danışanlarına kendilerini özel ve rahat hissedebilecekleri bir hizmet anlayışı sunuyor. “Danışanlarımla sadece işlem yapmaya değil, samimiyete dayalı bir ilişkimiz var. Sohbetimizi, muhabbetimizi yapıyoruz ve buradan memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlıyorum.” sözleriyle işini büyük bir tutku ile yaptığını ifade eden Dilek Şendur Güzellik Stüdyosu Kurucusu Dilek Şendur ile refleksolojinin cilt bakımlarındaki faydalarını, sunduğu hizmetleri ve uygulama tekniklerini Klass okurları için konuştuk.


Dilek Hanım, Dilek Şendur Güzellik Stüdyosu’nu ne zaman açtınız?
Tam bir yıl oldu. Butik hizmet vermeyi tercih ettim çünkü butik hizmet veren yer çok yok. 2010 yılından beri sektördeyim. Yurt dışında eğitim aldım. Almanya doğumluyum ve bu işin eğitimini Almanya’da alıp Türkiye’ye geldim. Sektörümüz Türkiye’de çok daha geniş bir alana sahip bende bu sebeple kendimi Türkiye’de daha fazla geliştirebileceğimi düşündüm. Klinikler, hastaneler, güzellik merkezleri gibi birçok yerde çalıştım. Kendimi buralarda eğittim yani işin mutfağından geldim. Yaklaşık 1 yıldır kendi yerimde butik hizmeti veriyorum. Danışanlarımla doğrudan kendim ilgileniyorum. Görüşmeleri, işlemleri kendim yapıyorum. Bu danışanlar tarafından tercih sebebi olmanıza neden oluyor. Bu yüzden tek çalışıyorum. Danışanlarımla sadece işlem yapmaya değil, samimiyete dayalı bir ilişkimiz var. Yapılacak işlemleri detaylı bir şekilde anlatıp cildin ihtiyacına göre işlemleri yapıyorum. İhtiyaca dayalı ve sonuç odaklı çalışıyorum. Sonucu olmayan hiçbir işlemi yapmıyorum.

Sizin farkınız nedir ve danışanların birebir sizi tercih ediyor olma sebepleri nelerdir?
Sağladığım güven duygusuyla birlikte danışanlarıma kendilerini özel hissettiriyorum. Buraya işlem için geldiklerinde sadece kendileri oluyor bu da kendilerini daha rahat hissetmelerine sebep oluyor. Her danışanla ayrı ayrı, farklı saat aralıklarında özel olarak ilgileniyorum. İşlem sırasında kalabalık bir ortam yaratmıyorum. Farkındalık yaratmak istediğim için özellikle butik hizmet vermek istedim. Kendime ve işime güveniyorum. Yıllardır bu sektördeyim ve aldığım eğitim doğrultusunda danışanlarıma ihtiyaçları doğrultusunda işlemler uyguluyorum.

Ne tarz hizmetler sunuyorsunuz?
Uzmanlık alanım olan cilt bakımı ve epilasyon uygulamalarının yanı sıra el ayak bakımları, protez tırnak gibi alanlarda hizmet veriyorum. Akne sıkıntısı, leke problemleri, kırışıklık gibi her türlü cilt sorunlarına karşı uyguladığım işlemler sayesinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı sağlıyorum. Her yaştan danışanım var. 13 yaşında gelen danışanım da var 80 yaşında gelen de. İhtiyaca yönelik bakım uyguluyorum. Basit bir cilt bakımı değil, tüm detaylarıyla kişiye özel bakımlar sağlayarak kullanılan ürün kombinasyonları ile beraber doğru işlem doğru hizmet prensibini benimsiyorum.

Cilt bakımının önemi nedir? Evde yapılan cilt bakımı ile güzellik merkezinde yapılan cilt bakımı arasındaki farklar nelerdir?
Evde yapılan cilt bakımı ile cildimizin alt tabakasına inemiyoruz. Bu sebeple profesyonel hizmet almak şart. Düzenli olarak yapılan bakımlarda evde kullandığınız ürünlerin de faydasını görürsünüz. Cilt bakımını düzenli yaptırmazsanız ve profesyonel bir hizmet almazsanız evde istediğiniz kadar cilt bakımı yaptırın çok bir faydasını göremezsiniz. Derinin alt katmanlarını uyararak, kişiyi ve cildi doğru analiz ederek, ihtiyaç doğrusunda doğru ürünü ve cihazı kullanarak kişinin cildini evde kullanacağı ürünlere de hazırlamış oluyoruz. Kullandığım ürünlerin ise içeriklerine dikkat ediyorum. Dermokozmetik ürün olması çok önemli. Cilde etkisi olabilecek, cilt kalitesini artıracak ürünleri kullanmayı tercih ediyorum.

Cilt bakımlarında uyguladığınız yüz refleksoloji masajının özelliği nelerdir ve ne gibi faydaları var?
Yüzünüz vücudunuzun bir haritası. Yüze baskı yaparak vücutta rahatlama sağlayabiliyoruz. Bu masajın sıkılaştırıcı ve yüzde aşağıdan yukarıya doğru toparlayıcı etkisi var. Doğru ve güzel yapıldığında kırışıklıkları açar ve gençleştirme özelliğine sahiptir. Uzakdoğu’da cilt gençleştirme olarak adı geçen bir masaj. Kullandığınız ürünlerle desteklemek ise son derece önemli. En önemlisi de bu masaj bizim cilt bakımı uygulamamıza dahil.

Şubeleşmeyi düşünüyor musunuz? Geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?
Butik çalışıyorum ve danışanlarımla doğrudan etkileşim halindeyim. Şubeleşmeyi şu an için düşünmüyorum. Çünkü o sistemde kontrolü sağlamak zor. Kaliteyi korumak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayabilmek için butik olarak devam etmek istiyorum. Aynı zamanda eğitmenim. Şubeleşmeyi ya da franchise vermeyi sadece kendim eğitim verdiğim kişilerle yola çıkarak düşünürüm.

www.dileksendurguzellikstudyosu.com
instagram: dileksendurguzellikstudyosu
facebook: Dilek Şendur Güzellik Stüdyosu
E-posta: dileksendurguzellikstudyosu@gmail.com


 
 

Dilek Şendur